اخبار اقتصادی

65 درصد درآمد خانوارهای تهرانی صرف تامین مسکن می‌شود- اخبار راه و مسکن – | “”

65 درصد درآمد خانوارهای تهرانی صرف تامین مسکن می‌شود- اخبار راه و مسکن – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی اظهار کرد: در ستاد تنظیم بازار بحث و مقرر شد تا شهرداری با همکاری وزارت راه و شهرسازی بخشی از مشکلات مردم را در حوزه مسکن سامان بدهد.

وی با بیان این‌که مسکن 65 درصد از هزینه‌های خانوار را در تهران به خود اختصاص داده است، ادامه داد: برای تمدید خودکار یکساله اجاره مسکن، مقرر شده تا شهرداری تهران در مسیر نظارت و پیوستگی برای اقدام مناسب برای دفاع از حق و حقوق موجران و مستاجران گام بردارد.

وی با اشاره به این‌که در حوزه تملک نیز مقرر شده با تسهیلات و مشوق‌های وزارت راه بتوانیم در کوتاه مدت اقدام کنیم درباره راهکارهای میان‌مدت افزود:‌ در راستای ایجاد تسهیلات برای ساخت و ساز تهران می‌توانیم اقداماتی انجام دهیم و ر نهایت به عنوان راهکار بلندمدت نوسازی شهر تهران را در دستور کار قرار گیرد.

شهردار تهران گفت: توافقات خوبی شد و امیدواریم تا در این مسیر که دغدغه دولت انقلابی سیزدهم است و بناست تا بار هزینه‌های مسکن را از سبد خانوار سبک کنند بتوانیم گام برداریم و در تشریک مساعی با وزارت راه و شهرسازی ساماندهی انجام بدهیم.

زاکانی در خصوص برنامه‌های کلان شهرداری تهران برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری گفت: در تهران 4560 هکتار بافت فرسوده وجود دارد و توافق شد هفته آینده جلسه مشترکی برای ارائه مشوق‌های تاثیرگذار و تسهیلات گشایش جدی برای مردم تهران داشته باشیم. بناست کارگروه مقدماتی با وزارت راه تشکیل دهیم تا هم نوسازی شهری در بافت فرسوده الگوی جدیدی را برگزار کنیم و در خصوص نوسازی بافت فرسوده بتوانیم مشوق هایی را به مردم بدهیم که به نوسازی ترغیب و تشویق شوند.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا