اخبار

4 برابرِ سال 98 در دوماهه امسال پول وارد بورس شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

، ،مهدی رباطی با بیان اینکه در دو ماهه ابتدایی سال 99 بیش از 4 برابر کل سال 98، پول به بازار سرمایه تزریق شده است، گفت: بازار سرمایه در شرایط کنونی با وضع متفاوتی روبرو شده است؛ تا پیش از رونق بورس، فعالان اقتصادی تمایلی برای شرکت در این عرصه نداشتند، اما امروز تمایل آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

او گفت: این اتفاق مجموعه دلایلی دارد که مهمترین عامل در این رونق، افزایش سطحِ “اعتماد اجتماعی” است که در فعالان اقتصادی ایجاد شد.

او ادامه داد: همچنین امروز سیاستگذاری کلانی برای توجه به بازار سرمایه و بورس دارد ایجاد می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: به دلیل شرایط موجود دولت و وزارت اقتصاد برای نخستین جسورانه به این عرصه ورود کرده اند و ایجاد سهام “شستا” (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) از مصادیق همین ورود بود.

او با اعلام اینکه امروز 49 میلیون نفر در کشور سهامداران سهام عدالت هستند، افزود: این افراد کسانی هستند که بازار سرمایه ما را رصد می‌کنند.

رباطی گفت: اگر تا پیش از این ریل گذاری اقتصاد کشور در مسیر بازار مسکن و طلا و ارز بود، امروز به سمت بورس گرایش یافته است.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: ما امروز نیارمند انجام مباحث جدی در بورس هستیم و باید اتاق‌های فکر در بازار‌های سرمایه ایجاد شوند و هنوز کاستی های زیادی وجود دارد. 

رباطی ادامه داد: در قوای سه گانه هم مراجع تصمیم گیر در این عرصه آشنایی چندایی با این موضوع ندارند؛ بنابراین قوانین مربوط به بورس در 11 سال پیش تصویب شده و از آن روز بدون بازنگری، مغفول مانده اند.

جدیدترین قیمت خودروهای شاسی‌بلند چینی در بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

دکمه بازگشت به بالا