اخبار اقتصادی

2 سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش‌های خوب در کشور- اخبار راه و مسکن – | “”

2 سامانه بارشی در راه ایران/ پیش بینی بارش‌های خوب در کشور- اخبار راه و مسکن – | بورس سیگنال “”

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: امروز بارش‌هایی در استان گیلان، اردبیل و به‌صورت جزیی در استان‌های مرکزی، تهران، البرز و سیستان و بلوچستان روی می‌دهد.

وی با بیان این‌که این بارش‌ها خفیف است و انتظار نمی‌رود مشکل چندانی ایجاد را به‌وجود آورد، ادامه داد: این بارش‌ها باعث لغزندگی و  ترافیک شهری خواهد شد. اما با توجه به تداوم  افت دما تا روز جمعه، انتظار یخ‌زدگی روی جاده‌ها را داریم.

وی با اشاره به این‌که شاهد کاهش دمای قابل ملاحظه برای روزهای آینده خواهیم بود و  پدیده غالب کاهش دما است، افزود: طی 24 ساعت اخیر بیشترین بارش برای پارسیان با 52.5 میلیمتر بوده است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در ادامه گفت:‌ در بین شهرستان‌ها کمترین دما مربوط به سراب با 26.6 درجه زیر صفر و  فیروزآباد کوثر در اردبیل نیز 23 درجه زیر صفر بوده است. در بین مراکز استان‌ها نیز کمترین دما مربوط به زنجان با منفی 12 درجه، ارومیه 11 درجه زیر صفر و مشهد 10 درجه زیر صفر بوده است.

ضیائیان بیان کرد: کمترین دمای امروز تهران منفی یک درجه بوده و از اول زمستان امسال تا تاکنون امروز سردترین روز را تجربه کرده است.

وی با بیان این‌که بررسی دمای شهر تهران در دوره بلندمدت نشان می‌دهد دمای منهای 8 درجه نیز ثبت شده است، اضافه کرد:‌ میانگین کمترین دمای تهران در طول تاریخ حدود صفر درجه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواخر روز جمعه 23 دیماه خبر داد و افزود:  این سامانه از غرب کشور وارد شده و روز شنبه دایره وسیع‌تری از جنوب غرب را در برمی‌گیرد. برای روز یکشنبه در همین مناطق بارش را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد:‌ هفته بعد بارش‌های خوبی را برای مناطق جنوبی کشور پیش بینی می‌کنیم. این در حالی است که مجدداً روز سه‌شنبه سامانه بارشی وارد کشور شده و نیمه جنوبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان این‌که بارش‌های امسال بهتر از سال گذشته خواهد بود، تصریح کرد: برای نیمه جنوبی بارش‌ها خوب خواهد بود اما برای نیمه شمالی بارش‌ها در حد میانگین بلند مدت هم نیست.

انتهای پیام/

منبع

افزایش دما در نیمه شمالی کشور از سه شنبه | خبر اقتصادی امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا