اخبار ارز دیجیتال

2 رویداد تکان‌دهنده بازار ارزهای دیجیتال!

2 رویداد تکان‌دهنده بازار ارزهای دیجیتال!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این خبر، دو رویداد خارق‌العاده را مرور می‌کنیم که نه تنها چشم‌انداز ارزهای دیجیتال را تغییر داده‌اند، بلکه اثری فراموش‌نشدنی بر آگاهی جمعی دنیای رمزارزی بر جای گذاشته‌اند.

مارس 2020: شیوع کووید

برای سال‌ها، بیت‌کوین به‌ عنوان یک دارایی امن و پوششی در برابر تورم توصیف می‌شد که لقب «طلای دیجیتال» را از طرف علاقه‌مندان به خود گرفت. با این حال، در سال 2020، درک این دارایی به عنوان یک پناهگاه امن به شدت کاهش یافت.

سال 2020 در مسیری خوش‌بینانه آغاز شد و بیت کوین که در محدوده 7,000 دلار معامله می‌شد، تنها در عرض شش هفته، به 10,000 دلار افزایش یافت. سپس، همه‌گیری کرونا رخ داد و سرمایه‌گذاران کریپتو را غافلگیر کرد و به شدت بر بازار ارزهای دیجیتال و چشم‌انداز مالی جهانی تأثیر گذاشت.

2 رویداد تکان‌دهنده بازار ارزهای دیجیتال!

قیمت بیت کوین به سرعت سقوط کرد و ظرف چند ساعت به زیر 4,000 دلار رسید. تحلیلگران بازار این حرکت نوسانی قیمت را در درجه اول به تأثیر شیوع کووید-19 در بازارهای جهانی نسبت می‌دهند که سرمایه‌گذاران را وادار کرد تا به دنبال پول نقد باشند. کاهش شدید قیمت بیت کوین، شک و تردیدهایی را در مورد پتانسیل بیت کوین به عنوان یک دارایی امن و قابل‌اعتماد ایجاد کرد.

2 رویداد تکان‌دهنده بازار ارزهای دیجیتال!۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!
ثبت نام


مارس 2021: توکن69NFT میلیون دلاری در حراج بیپل

در سال 2021، بازار NFT به عنوان یک بخش برجسته در صنعت دارایی دیجیتال ظاهر شد و توجه زیادی را به خود جلب کرد. اگرچه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سال 2014 به وجود آمدند، اما محبوبیت آنها در سال 2021 و همزمان با بازار صعودی افزایش یافت. NFTها به سرعت از یک جایگاه نسبتاً ناشناخته به یک پدیده اصلی تبدیل شدند و آگاهی از مالکیت دارایی دیجیتال را به طور قابل توجهی افزایش دادند.

با این حال، هیچ کس نمی‌توانست پیش‌بینی کند که یک اثر هنری دیجیتال به قیمت خیره‌کننده 69 میلیون دلار برسد. اما این دقیقاً همان چیزی است که در حراج بیپل با رکورد 69 میلیون دلاری یک NFT اتفاق افتاد.

قبل از سه ماهه چهارم 2020، بالاترین مبلغی که مایک وینکلمن، معروف به بیپل (Beeple)، برای آثار هنری خود دریافت کرده بود، تنها 100 دلار بود. بیپل اولین سری NFT خود را در اکتبر 2020 به بازار معرفی کرد که هر جفت آن بیش از 66,000 دلار فروخته شد. از طریق یک سری حراج‌های بعدی NFT، بیپل حضور قابل توجهی در بازار NFT ایجاد کرد که منجر به بزرگ‌ترین فروش تا به امروز گردید.

این حراج، در حراج کریستیز برگزار شد؛ یک خانه حراج مشهور با سابقه 257 ساله فروش برخی از مشهورترین آثار هنری جهان، از جمله تنها پرتره شناخته‌شده شکسپیر و آخرین نقاشی کشف‌شده لئوناردو داوینچی. این رویداد توجه بسیار زیادی را از سوی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و غیرکریپتو به خود جلب کرد؛ به‌ویژه که اولین حراج هنر دیجیتال کریستی را نشان داد.

2 رویداد تکان‌دهنده بازار ارزهای دیجیتال!

توکن NFT بیپل با عنوان «Everydays: The First 5000 Days» مجموعه‌ای از آثار او را در بر می‌گیرد که 13 سال طول می‌کشد و سیر تکامل حرفه هنری او را به تصویر می‌کشد. پس از یک حراج دو هفته‌ای، NFT بیپل به مبلغ حیرت‌انگیز 69.3 میلیون دلار فروخته شد و او را به عنوان یکی از سه هنرمند برتر زنده معرفی کرد.

منبع

هوش مصنوعی با معرفی AiDoge انقلابی در بازار میم کوین ها ایجاد کرد - ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا