اخبار

پیش‌بینی روند صادرات تا پایان تابستان امسال

رئیس کنفدراسیون صادرات در پاسخ به این پرسش که صادرات تا پایان تابستان چه روندی دارد؟ به گفت: با شیوع ویروس کرونا در یک ماه انتهایی سال ۹۸ و دو ماه ابتدایی امسال عملا صادرات کالاهای غیرنفتی به بازارهای هدف را از دست دادیم و میزان صادرات کشور در این مدت نست به گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. البته کرونا مختص کشور ما نبود و این ویروس تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داد.با این حال به مرور زمان مرزها باز شد و در ابتدای خرداد ۸۰ درصد مبادی خروجی ما به شرایط عادی بازگشت و رشد صادرات هم رقم خورد.

تکذیب بازرسی از دفاتر مقام‌های دولتی به دلیل سرقت فایل صوتی ظریف

محمد لاهوتی افزود: بالا رفتن قیمت ارز به افزایش روند صادرات کمک می‌کند، پیش‌بینی ما این است که صادرات تا پایان تابستان رشد خواهد داشت و این در حالی است که در شش ماه دوم امسال ممکن است روند رشد صادرات همانند سال گذشته باشد.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است در این شرایط برای کالاهای غیرنفتی به بازارهای جدید صادراتی دست پیدا کنیم؟ اظهار کرد: به دلیل تحریم‌ها دستیابی به بازارهای صادراتی ما تا حدودی محدود است. هدف‌گذاری سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات کالا به ۱۵ کشور هدف است. امیدواریم امسال با پیوستن به اتحادیه اوراسیا بتوانیم رشد صادرات را رقم بزنیم.

آژانس اتمی از دومین مکان در ایران بازرسی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =

دکمه بازگشت به بالا