اخبار ارز دیجیتال

اندرو روگوزوف: Toncoin با پیام‌رسان تلگرام ادغام می‌شود

اندرو روگوزوف: Toncoin با پیام‌رسان تلگرام ادغام می‌شود

به گفته اندرو روگوزوف، رمزارز Toncoin وارد برنامه پیام‌رسان تلگرام خواهد شد. تان کوین که محصول پروژه بلاکچین سرویس پیام‌رسان تلگرام است مورد حمایت دنیای فناوری و به ویژه غول اینترنتی روسیه، شرکت VK قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، اندرو روگوزوف (Andrew Rogozov) نایب رییس شرکت VK، در حال پیوستن به بنیاد TON است. این بنیاد، گروهی از افراد و شرکت‌هایی هستند که از بلاک چین تان کوین (که قبلاً به اسم نیوتون شناخته میشد) پشتیبانی می‌کنند.

روگوزوف در صدد این است تا Toncoin به پروژه‌ای تبدیل شود که تحت حمایت و پذیرش تلگرام با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه قرار بگیرد. وی گفته است که در این خصوص، به مشاور شرکت VK تبدیل خواهد شد.

شرکت VK در بیانیه خود اعلام کرده است روگوزوف در سال‌هایی که در این شرکت مشغول به کار بوده، حضور چشمگیری داشته است، اما از ابتدای سه ماهه دوم سال جاری بر روی سایر پروژه‌ها معطوف خواهد شد و در خصوص اولویت‌های مهم مدیریتی، برنامه‌ریزی استراتژیک و توسعه شبکه‌های اجتماعی به ولادیمیر کیرینکو (Vladimir Kirienko) مشاوره خواهد داد.

روگوزوف هم‌چنین با کمک چند فرد دیگر به انجام وظیفه آتی خود خواهد پرداخت. هرچند وی به اسامی آنها اشاره نکرد و هم‌چنین اعلام نکرد که این افراد از شرکت VK خواهند بود یا از شرکت‌های دیگر به او ملحق می‌شوند.

روگوزوف گفت پروژه بلاکچین تان کوین که از کدهای ایجادشده توسط تلگرام استفاده می‌کند در مسیر ورود به این برنامه پیام‌رسان است. وی گفت:

در حال حاضر با تیم تلگرام و توسعه‌دهندگان دیگری که بر روی پروژه‌های مختلف بر بستر بلاکچین تان کوین مشغول هستند در حال صحبت و رایزنی هستیم.

روگوزوف در ادامه گفت تلگرام در این برنامه حضور دارد. تان‌کوین هم‌اکنون از طریق دو بات موجود در تلگرام، در دسترس کاربران این برنامه قرار دارد. یکی از این بات‌ها، اهدای توکن‌های تان‌کوین به تولیدکنندگان محتوا را تسهیل می‌سازد و بات دیگر نیز خریدهای درون برنامه‌ای این توکن از طریق شرکت معاملات رمزارز نئوکریپتو (Neocrypto) را امکان‌پذیر می‌سازد.

تعدادی از پروژه‌های دیگر که از بلاکچین Toncoin استفاده می‌کنند ممکن است به زودی در دسترس کاربران تلگرام قرار بگیرند. روگوزوف در این خصوص گفت:

نقش من کمک به ایجاد ارتباط بهتر و مناسب‌تر بین تیم‌های توسعه‌دهنده است.

به نظر روگوزوف، تلگرام صرفا یک برنامه پیام‌رسان نیست بلکه یک پلتفرم تولید محتوای مهم است، زیرا کانال‌های پرتعداد این برنامه همانند رسانه‌های مختلف عمل می‌کنند. این موضوع بدان معنا است که رشد چشمگیر تولید محتوا به نفع تلگرام است و توسعه ابزارهای کریپتو در خصوص ارائه پاداش به تولیدکنندگان محتوا را تسریع و بهبود می‌بخشد.

روگوزوف گفت یکپارچه‌سازی با تلگرام به تان‌کوین مزایایی ارائه می‌دهد که سایر بلاکچین‌ها فاقد آن هستند. وی اذعان داشت من پتانسیل کافی برای این موضوع طی ۱۰ سال آینده را متصور هستم و می‌خواهم بیشتر از این مدت نیز ادامه یابد. من علاقمند هستم تا در مرکز این جنبش قرار داشته باشم.

پاییز سال گذشته روگوزوف کیف پول غیرمتصدیانه تان‌کیپر (Tonkeeper) را برای بلاک چین تان‌کوین عرضه کرده است.

حضور تلگرام در عرصه کریپتو

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در ماه دسامبر، پاول دورف مدیرعامل تلگرام به طور عمومی تان کوین را به عنوان پروژه‌ای تایید کرد که اقدامات تیم تلگرام را ادامه می‌دهد. تلگرام در سال ۲۰۱۹ در صدد عرضه بلاکچین بلندپروازانه‌ای با توکن بومی TON بود اما پس از ایجاد مسائل حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص وضعیت توکن این پروژه، برنامه‌های خود را کنار گذاشت.

جامعه‌ای از توسعه‌دهندگانی که برای بلاکچین تان کوین (TON) در حال توسعه ابزارهای مختلف بودند، پس از کنار گذاشتن پروژه توسط تلگرام، از کدهای پروژه استفاده کردند و دو پروژه مختلف بر اساس فناوری و ایده تلگرام توسعه دادند: پروژه‌های Free Ton و Newton.

به نوعی می‌توان گفت روگوزوف از افراد قدیمی حاضر در عرصه کریپتو است. وی اولین بیت کوین خود را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد. از سال ۲۰۰۷ تاکنون، وی در شرکت VK مشغول به کار بوده است. دورف نیز ابتدا در این شرکت مشغول به کار بود اما بعدها از آن خارج شد. دورف کار بر روی تلگرام را زمانی آغاز کرد که هنوز در شرکت VK مشغول به کار بود.

پس از آنکه دورف از شرکت VK بیرون آمد، روگوزوف به جایگاه مدیرعامل شرکت VK رسید و سپس نایب رییس پلتفرم‌های اجتماعی Mail.ru شد که شرکت VK را خریداری کرد. شرکت Mail.ru در ماه اکتبر، اسم خود را به VK تغییر داد.

منبع

یک موفقیت دیگر برای بلاکچین جدید شیبا اینو!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا