اخبار

اصلاح ریزساختار بازار صندوق‌های قابل معامله از امروز- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد پیرو اطلاعیه این مدیریت در خصوص اصلاح موادی از دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران، از امروز(شنبه) تغییرات زیر در خصوص اصلاح بخشی از ریزساختارهای معاملاتی در بازار صندوق‌های قابل معامله صورت خواهد گرفت:

1. تغییر و افزایش در حجم هر سفارش خرید/ فروش( حجم LOT): حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) وارد شده در سامانه برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت یک الی 5000 ریال هستند معادل 400 هزار واحد، برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 5001 الی 10 هزار ریال هستند معادل 200 هزار واحد، برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 10 هزار و یک الی 100 هزار ریال هستند معادل 100 هزار واحد و برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 100 هزار و یک به بالا هستند معادل 50 هزار واحد می‌باشد.

عرضه‌های اولیه امسال 9 تایی می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

2. تغییر در حجم قابل نمایش سفارش‌های دو بخشی(Iceberg order): ارسال سفارش‌ها صرفا به صورت آشکار امکان‌پذیر بوده و قابلیت ارسال سفارش‌های دو بخشی (آشکار و پنهان) امکان‌پذیر نخواهد بود.

3. تغییر در حداقل تغییر قیمت (Tick Size): حداقل تغییر در قیمت سفارش های وارده در سامانه معاملات برای کلیه نمادهای معاملاتی به 10 ریال افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا