اخبار

اجحاف بانک‌ها در حق سهامداران عدالت/ کسی پاسخگو نیست!- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، در حالی هر روز خبری تازه از چگونگی آزادسازی سهام عدالت و فروش این سهام شنیده می‌شود، که آزادسازی بد و بدور از اطلاع‌رسانی جامع و شفاف یکی از نقدهای جدی به متولیان امر در این زمینه است؛ از رئیس سازمان خصوصی‌سازی که سکوت معناداری اختیار کرده گرفته تا سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت که تنها خبررسانی می‌کند.

اما نکته جالب و تامل برانگیز در این زمینه قرارداد یک طرفه بانک‌ها با دارندگان سهام عدالت است که بر اساس آن مشمولان نه می‌دانند چه سهمی از آنها فروخته می‌شود؛ نه می‌دانند که این سهام چه زمانی فروخته می‌شود و نه می‌دانند که به چه قیمتی سهام‌شان فروخته می‌شود!!

یک شرکت کاغذی از فرابورس به بورس رفت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

بر این اساس یکی از دارندگان سهام عدالت که تحت پوشش سازمان بهزیستی است در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به فراهم آمدن امکان فروش 30 درصدی سهام عدالت از طریق شعب یکی از بانک‌ها اقدام به فروش سهام خود کردم که چند روز پیش تنها 270 هزار تومان به حسابم بابت فروش سهام عدالت واریز شد.

به همین جهت جزئیات فروش 30 درصد از سهام عدالت خود را از این شعبه پیگیر شدم که در جواب پاسخ داده شده که سهام عدالت شما یک میلیون تومان ارزش دارد و 30 درصد از آن فروخته شد که معادل مبلغ واریزی به حساب شما می‌باشد.

این در حالی است که متولیان امر صحبت از 18 برابر شدن سهام عدالت می‌کنند و معلوم نیست بانک‌ها بر چه اساسی تنها 270 هزار تومان را به عنوان 30 درصد از سهام عدالت اینجانب به حسابم واریز کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: تداوم اجحاف بانک‌ها در حق سهامداران در حالی این روزها اتفاق می‌افتد که روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی و نیز سازمان بورس حالت انفعالی به خود گرفته‌اند و ظاهرا آزادسازی سهام عدالت در کشور در حال وقوع نیست.

از طرف دیگر رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز چند هفته‌ای است که روزه سکوت گرفته و در رسانه‌ها ظاهر نمی‌شود. ضمن این که حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی که در قامت سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت این روزها پای ثابت رسانه‌ها شده است، تنها خبررسانی می‌کند و موضع مشخصی در زمینه احقاق حق سهامداران عدالت از بانک‌ها از خود بروز نمی‌دهد!

متقاضیان بدحساب مسکن ملی تهران حذف می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا