اخبار ارز دیجیتال

۶ ماه تا هاوینگ سوم لایت‌کوین؛ آیا قیمت LTC به ۲۵۰ دلار می‌رسد؟

۶ ماه تا هاوینگ سوم لایت‌کوین؛ آیا قیمت LTC به ۲۵۰ دلار می‌رسد؟

هاوینگ سوم شبکه لایت‌کوین احتمالا در تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۲۳ (۷ مرداد ۱۴۰۲) به وقوع خواهد پیوست و پاداش بلاک‌ها نصف خواهد شد. در این مطلب به بررسی این قضیه می‌پردازیم که در نزدیکی ۲ هاوینگ قبلی، قیمت LTC چه تغییراتی را از خود نشان داده است و با توجه به آن تخمین می‌زنیم که ممکن است به چه قیمتی تا تابستان بعدی برسد.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، این مطلب صرفا تحلیل نویسنده آن است و به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت لایت کوین تاکنون ۲ هاوینگ را در تاریخ‌های ۲۵ آگوست ۲۰۱۵ و ۵ آگوست ۲۰۱۹ پشت سر گذاشته است. تاثیر هاوینگ بر قیمت رمزارزها از این جهت است که در این فرآیند پاداش هر بلاک برای ماینرها نصف می‌شود و افزایش قیمت می‌تواند انگیزه را برای ادامه فعالیت بعد هاوینگ برای آن‌ها فراهم آورد.

با نگاه کردن به نمودار قیمت LTC در ۲ هاوینگ گذشته متوجه نوعی الگوی رفتار مشابه می‌شویم. در هر ۲ بار قیمت پس از سپری کردن یک روند نزولی، به ناگهان افزایش می‌یابد و حدود ۴۴ روز قبل از وقوع هاوینگ به اوج قیمت مقطعی خود می‌رسد و سپس مجددا قیمت آن کاهش می‌یابد. در هر ۲ بار نیز چیزی حدود ۵۰۰٪ افزایش قیمت از کف روند صعودی آخر تا سقف قیمت مشاهده شده است.

نمودار زیر مربوط به هاوینگ اول لایت کوین در سال ۲۰۱۵ است. روندی که گفته شد به وضوح قابل مشاهده است. قیمت ۴۶ روز قبل هاوینگ (خط چین آبی) به حداکثر مقدار خود در نزدیکی ۸.۸ دلار است که از کف روند صعودی حدود ۵۳۴٪ افزایش داشته است (فلش مشکی).

نمودار قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ اول منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ اول منبع: تریدینگ ویو

نمودار زیر نیز مربوط به هاوینگ دوم لایت کوین در سال ۲۰۱۹ است. همانند قبل قیمت ۴۴ روز قبل از هاوینگ (خط چین آبی) به حداکثر مقدار خود در نزدیکی ۱۴۶ دلار رسیده است که از کف روند صعودی حدود ۵۷۵٪ افزایش داشته است (فلش مشکی).

نمودار قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ دوم منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ دوم منبع: تریدینگ ویو

حال اگر در روز ۲۹ جولای (۷ مرداد) هاوینگ سوم اتفاق بیفتد، در صورتی که تاریخ در مورد ۲ چرخه قبلی اتفاق بیفتد می‌توانیم انتظار داشته باشیم:

  • قیمت ۴۲ روز قبل هاوینگ (۱۷ جون مصادف با ۲۷ خرداد ۱۴۰۲) به اوج خود خواهد رسید.
  • قیمت LTC در آن زمان، با حدود ۵۰۲٪ افزایش از کف روند صعودی به حدود ۲۵۱ دلار می‌رسد.
  • پس از این تاریخ موج بعدی نزولی آغاز می‌شود.

در شکل زیر، فلش آبی مسیر احتمالی حرکت قیمت لایت کوین را نشان می‌دهد.

نمودار احتمالی قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ سوم منبع: تریدینگ ویو
نمودار احتمالی قیمت لایت‌کوین در زمان هاوینگ سوم منبع: تریدینگ ویو

شایان ذکر است از اواخر ماه گذشته تاکنون هش‌ریت شبکه لایت کوین حدود ۳۸٪ افزایش یافته است. همچنین داده‌های پلتفرم آنچین سنتیمنت نشان‌دهنده این موضوع است که تعداد تراکنش‌های با ارزش دلاری بیش از ۱ میلیون دلار در این شبکه به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است که نشان از فعالیت بالای نهنگ‌ها دارد.

قیمت لایت کوین (LTC) تا زمان هاوینگ سوم خود چقدر می‌شود؟

  • اگر روند قیمتی لایت کوین مشابه با ۲ چرخه قبلی پیش‌ برود، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تا تاریخ ۲۷ خرداد به هدف قیمتی ۲۵۱ دلاری برسیم و پس از آن قیمت کاهش یابد.

هاوینگ بعدی لایت کوین در چه تاریخی است؟

  • احتمالا روز ۲۹ جولای ۲۰۲۳ (۷ مرداد ۱۴۰۲) هاوینگ سوم لایت کوین اتفاق بیفتد.

میهن بلاکچین

منبع

ارزهای دیجیتالی آماده تیک‌آف؟ - خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا