اخبار ارز دیجیتال

یک میلیارد دلار ارز دیجیتال با کلاهبرداری از دست رفته

یک میلیارد دلار ارز دیجیتال با کلاهبرداری از دست رفته

یک میلیارد دلار ارز دیجیتال با کلاهبرداری از دست رفته

طبق گزارشی که اخیراً توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) منتشر شده است، از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۴۶۰۰۰ نفر بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال با سو استفاده و کلاهبرداری از دست داده اند.

این گزارش می‌ گوید که کلاهبرداران از سرمایه ‌گذاری اکثر ارزهای دیجیتال گمشده ۵۷۵ میلیون دلار را به دست آوردند. افرادی که با وعده های دروغین پول سریع و آسان کور می شوند، پول خود را مستقیماً به کیف پول کلاهبرداران می فرستند. برخی از کلاهبرداران ممکن است  قبل از فریب قربانیان خود برای انتقال پول بیشتر، به آنها اجازه دهند بخش کوچکی از وجوه خود را برداشت کنند تا اعتماد آنها را به خوبی جلب کنند.

کلاهبرداری های احساسی مسئول ۱۸۵ میلیون دلار ضرر ارز دیجیتال هستند. کلاهبرداران معمولا سعی می کنند قربانیان بالقوه خود را با ثروت جعلی تحت تاثیر قرار دهند، قبل از اینکه به طور اتفاقی نکات سرمایه گذاری را به آنها توصیه کنند.

کلاهبردارانی که به جعل هویت مشاغل و مقامات دولتی می پردازند، بقیه مبلغ (۱۳۳ میلیون دلار) را تشکیل می دهند.

رسانه های اجتماعی نقش کلیدی در تسهیل کلاهبرداری دارند. گزارش FTC می‌گوید تقریباً نیمی از افرادی که از ابتدای سال ۲۰۲۱ قراردادهای هوشمند خود را از طریق کلاهبرداران از دست داده اند، از برنامه‌ هایی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک و تلگرام استفاده می ‌کنند.

این ضرر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۳۲۹ میلیون دلار رسید. تقریباً نیمی از آنچه در کل سال ۲۰۲۱ به سرقت رفته بود ۶۸۰ میلیون دلار است. میانگین ضرر فردی در حال حاضر ۲۶۰۰ دلار است.

طبق گزارش های بورس سیگنال “” بازیگران بد موفق شدند در سال ۲۰۲۱ ۶۰ برابر بیشتر از سال ۲۰۱۸ درآمد داشته باشند، که نشان دهنده دامنه رو به رشد کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال است.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا