اخبار اقتصادی

یک مقام سازمان دامپزشکی: کشتارگاه های دام و طیور تعطیل نیستند- اخبار کشاورزی – | “”

یک مقام سازمان دامپزشکی: کشتارگاه های دام و طیور تعطیل نیستند- اخبار کشاورزی – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، امین اسدی گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان که از 14 اسفند سال گذشته شروع شده و تا عید سعید فطر امسال ادامه دارد، موجب شده سازمان دامپزشکی کشور و ادارات کل دامپزشکی در استان‌ها در تعطیلات نوروز تعطیل نباشند.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: بر اساس طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، به استثنای روز نخست عید نوروز که کشتارگاه‌های کشور در آن به صورت کشیک از پیش تعیین شده فعال بودند، از روز دوم فروردین 1401 فعال شده اند و براساس هماهنگی با شرکت پشتیبانی امور دام مقرر شده است، تا مازاد کشتار این شرکت خریداری شود و هیچگونه کمبود مرغی در بازار احساس نگردد.

امین اسدی گفت : برای این منظور رئیس سازمان دامپزشکی که از اواسط بهمن 1400 این طرح ملی را که اهداف آن کمک به عرضه بهداشتی گوشت به ویژه گوشت مرغ و کمک به مسئولان تنظیم بازار برای کنترل عرضه مرغ در شبکه و با قیمت‌های مصوب است، در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: رئیس سازمان دامپزشکی و دیگر مدیران ستادی این سازمان با هدف نظارت جدی بر حسن اجرای این طرح ملی، در تعطیلات نوروز در حال بازدیدهای سرزده و حتی شبانه از کشتارگاههای کشور هستند.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مردم برای کمک به تشدید این نظار‌ت‌ها می‌توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از طریق سامانه تلفنی 1512 اعلام و پیگیری کنند.

همچنین مردم عزیز می توانند تصاویر و فیلم های نظارت میدانی خود را برای کنترل بهداشتی محصولات پروتئینی به شماره 09928845823 در پیام‌رسان بله ارسال کنند.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا