اخبار ارز دیجیتال

یک صرافی رمزارزی دیگر به کلاهبرداری محکوم شد!

یک صرافی رمزارزی دیگر به کلاهبرداری محکوم شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اقدامات مهمی در قبال صرافی Mosaic Exchange Limited و مدیر عامل آن، شان مایکل، انجام داده است. این اقدامات به دلیل اجرای یک طرح دارایی دیجیتال اسکم انجام شده‌ است که باعث فریب سرمایه‌گذاران شده و سوءاستفاده از سرمایه آنها است.

در این شکایت آمده است که آنها با فریب ۱۷ نفر از اهالی ایالات متحده و دیگر کشورها، آنها را متقاعد کرده‌اند که در بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر سرمایه‌گذاری کنند. با این حال، متهمان به جای معامله، از موجودی‌های افراد به منظور تحقق منافع شخصی خود سوءاستفاده کرده‎اند.

پیشینه پرونده نشان می‌دهد که از حدود فوریه ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۱، متهمان ادعاهای نادرستی را در مورد صرافی موزاییک ارائه داده‌اند. این ادعاها شامل اطلاعات نادرست درباره دارایی‌های تحت مدیریت این صرافی و عملکرد الگوریتم معاملاتی آن بوده است. آنها به سرمایه‌گذاران وعده سود ماهانه قابل توجه و مشارکت با صرافی‌های ارزهای دیجیتال مطرح را داده‌ بودند که گفته می‌شود تمامی این اطلاعات نادرست بوده‌ است.

Ramzarzخرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


به عنوان مثال آنها حاشیه سود قابل‌توجهی از ۲۰ تا ۶۰ درصد در ماه را به سرمایه‌گذاران وعده داده بودند.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده با استناد به گزارش Chainalysis که بیش از ۵.۹ میلیارد دلار زیان ناشی از تقلب در سال گذشته را تخمین زده بود، بر اهمیت محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر کلاهبرداری‌های رمزارزی تأکید می‌کند.

کمیسر کریستین ان. جانسون به طور خاص به کلاهبرداری‌هایی مانند موردی که صرافی موزائیک را در بر می‌گیرد، به عنوان شکل رایج جرایم مبتنی بر ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند.

کمیسر جانسون معتقد است که کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) باید از اختیارات خود برای معرفی مقررات جدید به منظور رسیدگی به شکاف‌های نظارتی احتمالی در بازار در حال تحول ارزهای دیجیتال استفاده کند.

CFTC در دعاوی خود علیه صرافی موزاییک به دنبال راه‌حل‌های مختلفی است که شامل استرداد، رد کردن، مجازات، ممنوعیت معاملات و صدور حکم علیه نقض بیشتر قوانین بورس کالا و مقررات CFTC می‌شود. این اقدامات به منظور حفاظت از سرمایه‌گذاران و حفظ صداقت و شفافیت در بازار ارزهای دیجیتال انجام می‌شود.

منبع

رمزارزها به کما رفتند - خبرآنلاین
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 20 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا