اخبار بورسی

گزارش روزانه بورس 28 شهریور/ فعلا خبری در بورس نیست- اخبار بازار سهام | بورس – |

گزارش روزانه بورس 28 شهریور/ فعلا خبری در بورس نیست- اخبار بازار سهام | بورس – |

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را از ابتدای روز با ارزش معاملات بسیار پایین آغاز کرد و رفته رفته با توجه به کاهش نرخ ارز در بازار غیر رسمی بر میزان فشار عرضه ها افزوده شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 5 هزار واحدی  به 2 میلیون و 128 هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش 1500 واحدی به ارتفاع 722 هزار واحد باقی ماند.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «صبا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «تکاردان»، «شستا» و «شسینا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «بمولد» و «فن افزار» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 28 شهریور ماه 1402، مبلغ 3 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 380 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.  بنابراین به نظر می رسد با توجه به کاهش ارزش معاملات فعلا انتظار رشد از بازار سرمایه، انتظاری غیر منطقی است.

در بازار امروز 139 نماد در محدوده مثبت و 281 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 150 نماد در محدوده مثبت و 196 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

منبع

تقاضای جهانی نفت در سال 2022 بیشتر از دوره قبل کرونا خواهد بود- اخبار اقتصاد جهان - | ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا