اخبار ارز دیجیتال

گزارشی مختصر از بازار استیبل‌کوین‌ها: جایگاه تتر کجاست؟

گزارشی مختصر از بازار استیبل‌کوین‌ها: جایگاه تتر کجاست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

استیبل کوین تتر (USDT) با حفظ سلطه خود در بازار استیبل‌کوین‌ها، به ارزش بازار بیش از 83 میلیارد دلار که یک رکورد جدید به حساب می‌آید، رسیده است.
گزارشی مختصر از بازار استیبل‌کوین‌ها: جایگاه تتر کجاست؟در مقابل، سایر استیبل‌کوین‌ها به دلیل مسائل نظارتی و قوانین موجود با چالش‌های عمده‌ای در حفظ سهم خود از بازار مواجه هستند. چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی رمزارزی بایننس، به محدودیت‌های نظارتی اعمال‎‌شده بر بایننس یواس‌دی (BUSD) که یک استیبل کوین صادرشده توسط Paxos است، اشاره کرد. ژائو همچنین به محدودیت‌های اعمال‌شده توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در قبال BUSD انتقاد کرد.

گزارشی مختصر از بازار استیبل‌کوین‌ها: جایگاه تتر کجاست؟۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!
ثبت نام


در حالی که سقف سرمایه‌گذاری BUSD مقدار ۲۳ میلیارد دلار تعیین شده است، اما هم اکنون مقدار سرمایه‌گذاری در آن ۵ میلیارد دلار است. این در حالی است که در همین زمان USDT توانست با ثبت رکورد جدیدی رشد قابل توجهی را تجربه کند.
استیبل ‌کوین USD Coin (USDC) که توسط شرکت Circle صادر می‌شود و دومین استیبل کوین بزرگ بازار به حساب می‌آید، با حجم بازار 28.8 میلیارد دلار، تفاوتی بیش از 50 میلیارد دلار با USDT دارد.
گزارشی مختصر از بازار استیبل‌کوین‌ها: جایگاه تتر کجاست؟بازرسی‌های دقیق نظارتی و بحران‌های بانکی را می‌توان از عوامل کاهش سهم بازار سایر استیبل‌کوین‌ها در نظر گرفت. نظارت‌های NYDFS باعث متوقف شدن صدور BUSD توسط پکسوس گردید و USDC نیز پس از فروپاشی بانک Silicon Valley با مشکلاتی مواجه شد. این رویدادها باعث گردید که کاربران دارایی‌های خود را به استیبل‌کوین‌های دیگر تبدیل کنند و باعث کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در BUSD و USDC شوند.

منبع

فیدلیتی: بیت کوین شکل برتری از پول است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا