اخبار ارز دیجیتال

گری گنسلر: SEC برای افزایش نظارت بر صنعت کریپتو به کارکنان بیشتری نیاز دارد

گری گنسلر: SEC برای افزایش نظارت بر صنعت کریپتو به کارکنان بیشتری نیاز دارد

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس آمریکا (SEC) در جلسه استماع روز گذشته خود از قانون‌گذاران خواست تا بودجه بیشتری را به این آژانس اختصاص دهند تا بتواند کارکنان بیشتری را برای نظارت بر حوزه رمزارزها به خدمت بگیرد. این در حالی است که قرار است در تاریخ ۱۸ آپریل (۲۹ فروردین) گنسلر در کنگره حضور پیدا کند و در مورد قانون‌گذاری کریپتو با نمایندگان آمریکایی به بحث بنشیند.

به گزارش کریپتواسلیت، گنسلر در این جلسه که پیش از حضوری وی در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان برگزار شد، در رابطه با بودجه کمیسیون بورس آمریکا (SEC) برای سال ۲۰۲۴ صحبت کرد و خاطرنشان کرد این کمیسیون به کارکنان بیشتری برای نظارت بر صنعت رمزارزها احتیاج دارد.

اگرچه گنسلر در این جلسه در رابطه با موضوعات مختلفی صحبت کرد، اما وی به طور خاص مدعی شد برای نظارت بیشتر بر صنعت رمزارزها نیاز به کارکنان بیشتری دارد. به گفته وی، کمیسیون بورس شاهد پروژه‌های ناقض قانون بوده و به همین خاطر، باید همگام با این بازار به رشد خود ادامه دهد.

رئیس کمیسیون بورس خاطرنشان کرد بخش اجرایی این آژانس باید با نوآوری‌هایی که در صنعت کریپتو یا دیگر صنایع به اتفاقات نادرستی منجر شده است، رسیدگی کند. به گفته گنسلر، SEC قصد دارد با افزایش تعداد کارکنان خود و فراهم آوردن ابزار، افراد متخصص و منابع جدید با این مشکل مبارزه کند.

گنسلر همچنین اعلام کرد قصد دارد بخش بازرسی کمیسیون بورس را گسترش دهد تا از اینکه شرکت‌های مختلف از قوانین پیروی می‌کنند اطمینان حاصل شود. به گفته رئیس کمیسیون بورس، این کار به مقابله با ریسک‌های مربوط به صنعت رمزارزها، امنیت سایبری و تاب‌آوری زیرساخت‌های حیاتی بازار کمک خواهد کرد.

در این جلسه، گنسلر درخواست کرد تا به کمیسیون بورس برای افزایش تعداد کارکنانش از ۴۶۸۵ به ۵۱۳۹ نفر بودجه لازم را دریافت کند. گفتنی است این تعداد لزوما تعداد کارکنان واقعی کمیسیون بورس را نشان نمی‌دهد و بیشتر بیانگر تعداد افرادی است که به صورت تمام وقت در این‌ آژانس مشغول کار هستند.

موضع سخت‌گیرانه SEC در قبال رمزارزها

گنسلر از زمان برعهده گرفتن سکان هدایت کمیسیون بورس، موضع سخت‌گیرانه و تهاجمی را برای صنعت رمزارزها اتخاذ کرده است. اگرچه کمیسیون بورس تا بدین جای کار به سراغ چندین پروژه کلاهبرداری رفته است، برخی از شرکت‌های مطرح فعال در این حوزه از جمله صرافی‌های کوین بیس و کراکن را نیز هدف قرار داده است.

SEC همچنین تلاش کرده تا قوانین مربوط به حضانت از دارایی‌های دیجیتال و استیکینگ رمزارزها را سخت‌تر کند. علاوه بر این، گنسلر بارها گفته بیشتر ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را اوراق بهادار در نظر می‌گیرد.

بدون شک تخصیص بودجه بیشتر به کمیسیون بورس، اقدامات بیشتر نظارتی را به همراه خواهد داشت.

منبع

روسیه: ارز دیجیتال نیاز به مقررات دارد، نه ممنوعیت- اخبار اقتصاد جهان - | ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا