اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری رمزارزی با هوش مصنوعی!

کلاهبرداری رمزارزی با هوش مصنوعی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چشم‌انداز کلاهبرداری‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال، تغییر نگران‌کننده‌ای پیدا کرده است؛ زیرا مجرمان سایبری اکنون از هوش مصنوعی برای تقویت فعالیت‌های مخرب خود استفاده می‌کنند.
به گفته جیمی برک، بنیانگذار Outlier Ventures، یک شتاب‌دهنده برجسته Web3، این بازیگران مخرب از هوش مصنوعی برای ایجاد ربات‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که قادر به جعل هویت اعضای خانواده و فریب افراد هستند. در مصاحبه اخیر با Yahoo Finance UK در Crypto Mile، برک در مورد تکامل و پیامدهای بالقوه هوش مصنوعی در جرایم سایبری بحث کرد و پیامدهایی را که برای امنیت صنعت کریپتو ایجاد می‌کند، روشن کرد.
ادغام هوش مصنوعی در کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال امکان ایجاد تاکتیک‌های پیچیده و فریبنده را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، مجرمان سایبری به جای استفاده از درخواست‌های ایمیل ساده، اکنون می‌توانند از هوش مصنوعی برای شبیه‌سازی ظاهر و گفتار یک فرد در دعوت‌نامه تماس زوم استفاده کنند، و گیرندگان را فریب دهند تا تصور کنند با دوستی که از نظر مالی مشکل دارد در تعامل هستند. این به کلاهبرداران اجازه می‌دهد تا افراد را متقاعد کنند که پول یا ارز دیجیتال را دریافت کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


برای مبارزه با جعل هویت افراد، سیستم‌های احراز هویت افراد در تأیید هویت واقعی آنها در تعاملات دیجیتالی بسیار مهم است.
ادغام فناوری هوش مصنوعی در جرایم سایبری، پیامدهای گسترده و نگران‌کننده‌ای دارد و راه‌های جدیدی برای کلاهبرداری‌ها فراهم می‌کند؛ زیرا بازیگران مخرب از قابلیت‌های هوش مصنوعی برای فریب افراد و شرکت‌ها برای افشای اطلاعات حساس یا انتقال وجوه سوءاستفاده می‌کنند. ادغام یکپارچه هوش مصنوعی امکان تقلید بهتر از رفتار انسان را فراهم می‌کند و تشخیص بین تعاملات واقعی و متقلبانه را دشوارتر می‌سازد. مواجهه با کلاهبرداری رمزارزی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند تأثیر روانی شدیدی داشته باشد، اعتماد را از بین ببرد و امنیت آنلاین را تضعیف کند.
کارشناسان توصیه می‌کنند که شک و تردید را تقویت کنید و به افراد در مورد خطرات مرتبط با کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش دهید تا تأثیر آنها کاهش یابد.


منبع

بیت‌کوینیست

منبع

افت تاریخی ارزش بازار استیبل کوین‌ها در ۳ ماه گذشته؛ تاثیر آن در بازار چیست؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا