اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری با نام میهن بلاکچین (mihanblockchain)

کلاهبرداری با نام میهن بلاکچین (mihanblockchain)

ادامه تحقیقات درباره کلاهبرداری 350 میلیون دوج‌کوینی

در روزهای اخیر ویدیویی منتشر شده است که کاربران را به شرکت در یک کمپین (جعلی) منتسب به صرافی کوکوین دعوت می‌کند تا شانس خود را برای برنده شدن کیف پول ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری کوکوین امتحان کنند. منتشر کنندگان این ویدیو کلاهبرداری با سوء استفاده از نام و لوگو وب‌سایت‌های معروف مانند میهن بلاکچین و ارز دیجیتال، سایت‌های جعلی و کانال‌های یوتیوب، تلگرام، اینستاگرام و … ساخته‌اند.

میهن بلاکچین در ۱۳ تیر ماه در خصوص «گردونه ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری با نام صرافی کوکوین کلاهبرداری است» هشدار داده است. دست‌های پشت پرده این ماجرا با هدایت کاربران به صفحات جعلی مانند kucoinwallet.org، kocoin.co، kucoin.gift و نام‌های مشابه کوکوین، در ابتدا آدرس ایمیل، نام و نام خانودگی کاربران را دریافت می‌کنند. سپس کاربر یک گردونه (ساختگی) را می‌چرخاند و مشاهده می‌کند که برنده کیف پول ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری کوکوین شده است که برای برداشت آن از یک حساب جعلی، باید مقداری اتر به یک آدرس ارسال شود. تمام این مراحل ساختگی و به قصد کلاهبرداری است.

گردانندگان این کلاهبرداری برای فریب کاربران و منتشر کردن ویدیو آموزش دریافت جایزه ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری کوکوین، کانال‌های یوتیوب و سایت‌های جعلی با سواستفاده از نام مجموعه‌های شناخته شده همچون میهن بلاکچین و ارز دیجیتال، ساخته‌اند.

هشدار: کانال یوتیوب نمایش داده شده در تصویر زیر متعلق به مجموعه «میهن بلاکچین» نیست. اداره‌کنندگان این کانال و صفحات مشابه در شبکه‌های اجتماعی که از نام و لوگو میهن بلاکچین سوءاستفاده می‌کنند به دنبال فریب کاربران، سرقت دارایی‌ها، سرقت اطلاعات شخصی و دسترسی به حساب کاربری کاربران هستند.

تقاضا می‌شود در خصوص کلاهبرداری گسترده‌ای که با عنوان کیف پول ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری صرافی کوکوین در جریان است، به دیگر کاربران، دوستان و آشنایان خود اطلاع رسانی کنید و از کلیک کردن روی لینک‌ها، ورود به سایت و وارد کردن هرگونه اطلاعات شخصی خودداری نمایید.
منبع

تاکید رییس بانک مرکزی اروپا بر قانون‌گذاری رمزارزها؛ روسیه می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا