اخبار ارز دیجیتال

کاهش ۱۰٪ قیمت شیبا پس از بروز مشکل در شبکه آزمایشی شیباریوم

کاهش ۱۰٪ قیمت شیبا پس از بروز مشکل در شبکه آزمایشی شیباریوم

چند روز پیش بالاخره نسخه آزمایشی عمومی شیباریوم راه‌اندازی شد و هیجانات پیرامون این پروژه را افزایش داد. با این حال، برخی از کاربران در کد این راهکار لایه ۲ ایراداتی پیدا کرده‌اند. در واکنش به این اتفاقات، قیمت شیبا حدود ۱۰٪ کاهش یافت.

به گزارش کوین دسک، همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، هفته گذشته نسخه بتا شبکه لایه ۲ شیباریوم منتشر شد. نسخه بتا، یک نسخه آزمایشی است که چگونگی کارکرد این راهکار لایه ۲ پس از عرضه نهایی را نشان می‌دهد. در دنیای کریپتو، راهکارهای لایه ۲ شبکه‌هایی در کنار بلاکچین‌های لایه ۱ اصلی هستند که با پردازش تراکنش‌ها خارج از شبکه اصلی، به بهبود مقیاس‌پذیری کمک می‌کنند.

در حالی که علاقه‌مندان شیبا در حال جشن گرفتن عرضه نسخه آزمایشی شیباریوم بودند، اظهارات یکی از افراد مشهور جامعه شیبا به نام Steve در کانال دیسکورد این پروژه نگرانی آنها را برانگیخت. به گفته این فرد، شبکه آزمایشی شیباریوم از Chain ID مشابهی با یکی از بلاکچین‌های فعلی استفاده می‌کند.

استیو در این رابطه نوشت:

Chain ID یکی از ساده‌ترین چیزهایی است که هر توسعه‌دهنده هنگام ساخت و استقرار یک بلاکچین به دنبال آن است. استفاده از Chain ID که از پیش وجود داشته اشتباه است چراکه باعث می‌شود شبکه شما به درستی کار نکند. در حقیقت، هرکسی که تلاش می‌کند با شبکه شما کار کند با شبکه دیگری تعامل خواهد داشت.

وی افزود:

به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان شبکه آزمایشی شیباریوم از فایل‌های جنسیس تست‌نت رینیا (rinia) استفاده کرده‌اند؛ نام آن را از رنیا تغییر داده اما فراموش کرده‌اند Chain ID را عوض کنند.

توسعه‌دهندگان و سایر افراد مشهور در جامعه شیبا به سرعت به این نگرانی‌ها واکنش نشان دادند. کاربری به نام JesusM در کانال دیسکورد شیبا نوشت:

قطعا هیچ مدرکی وجود ندارد که شیباریوم فورکی از شبکه‌ای است که ماه گذشته راه‌اندازی شده است. کدها همیشه فورک می‌شوند اما هیچ تاییدی مبنی بر وقوع این اتفاق وجود ندارد.

کاربر دیگری با نام Justinlime نوشت:

حتی اگر برخی از کدها در نسخه بتا استفاده شده است، به این معنی نیست که همه آنها کپی هستند. من به این ادعا که فورک مستقیمی رخ داده و چیزی تغییر نکرده است مشکوکم. فورک کردن و توسعه نرم‌افزاری که پیش از این ساخته شده است، پایه و اساس متن باز و رایگان بودن نرم‌افزارهاست.

علاوه بر افت قیمت شیبا، توکن‌های BONE و LEASH نیز در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰٪ کاهش یافتند.

میم کوین هایی نظیر شیبا یا دوج کوین گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری نیستند. این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر شده است و توصیه به خرید و فروش رمزارزهای میم کوین نیست.

منبع

پروژه ورلد کوین به دنبال جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا