اخبار

کاهش نسبی التهاب قیمت گوشت در بازار

، منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه التهاب بازار گوشت تا حدی فروکش کرده است، اظهار کرد: هفته گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار گوشت بودیم که خوشبختانه از ابتدای این هفته قیمت دام و گوشت در بخش عمده کاهش داشته است.

وی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام سنگین را ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان و دام سبک را ۴۵ تا ۴۷ هزار تومان اعلام‌ کرد و افزود: این درحالی است که در هفته گذشته قیمت هر کیلو دام سنگین ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان و دام سبک ۵۵ هزار تومان بود.

پوریان از انباشت گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به انباشت دام، دولت باید اقدام به خرید حمایتی دام یا صادرات گوشت کند.

رئیس شورای صادرکنندگان دام ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت دام، نرخ هر کیلو لاشه گوساله در بخش عمده به ۷۵ هزار تومان و گوسفند به ۹۵ هزار تومان رسیده است، درحالیکه هفته گذشته قیمت هر کیلو لاشه گوساله ۸۵ هزار تومان و لاشه گوسفند ۱۰۰ هزار تومان بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت گوشت تا پایان سال افزایشی نخواهد داشت، گفت: افزایش قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که تقاضا در بازار افزایش یابد یا دچار کمبود عرضه شویم که هیچ یک اتفاق نمی‌افتد.

پوریان جمعیت فعلی دام سبک را ۷۰ میلیون راس اعلام کرد و افزود: تا پایان سال ۱۵ میلیون راس باید کشتار و مصرف شود که به سبب آنکه تا پایان سال زمان زیادی وجود ندارد، امکان کشتار این میزان دام نیست و به علت حجم بالا باید اقدام به منجمد کردن جمعیت گوسفندی کشور کنیم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: در بخش گوساله تا پایان سال جمعیت کشتار ۱۰۰ هزار راس است چرا که جمعیت سال آینده هم ‌می رسد.

وی تصریح کرد: حدود ۵۰ هزار تن گوشت منجمد از این‌میزان تولید می‌شود که با این وجود ذخایر آماده عرضه برای بازار داریم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

آغاز دهمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا