اخبار اقتصادی

کاهش قیمت نفت عربستان برای بازار آسیا- اخبار اقتصاد جهان – | “”

کاهش قیمت نفت عربستان برای بازار آسیا- اخبار اقتصاد جهان – | بورس سیگنال “”

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده‌ نفت دنیا در روز پنجشنبه قیمت نفت خود برای تمام درجات نفت خامی را که در ماه فوریه به آسیا صادر می‌شود تا پایین‌ترین رقم نسبت‌به شاخص منطقه‌ای در دو سال گذشته کاهش داد. نگرانی درمورد تقاضا برای نفت در این منطقه افزایش یافته است.

 شرکت آرامکوی عربستان قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب به آسیا برای ماه فوریه را 1 دلار و 45 سنت در هر بشکه پایین آورد و 1 دلار و 80 سنت در هر بشکه بالاتر از شاخص عمان/دوبی به فروش می‌رساند. این اختلاف قیمت با متوسط شاخص عمان/دوبی پایین ترین رقم از نوامبر 2021 را نشان می‌دهد.

 تحلیلگران در آغاز این هفته انتظار این کاهش قیمت را داشتند، چون قیمت فروش نفت عربستان به آسیا در ماه ژانویه هم به پایین‌ترین رقم طی 10 ماه گذشته رسیده بود.

 عربستان در ماه گذشته در بحبوحه نشانه‌های کاهش تقاضا در بزرگ‌ترین منطقه واردات نفت دنیا، قیمت فروش نفت خام خود به آسیا در اولین ماه 2023 را تا پایین‌ترین رقم طی 10 ماه گذشته پایین آورد.

 شرکت آرامکو همچنین قیمت فروش نفت خود در ماه فوریه به شمال غرب اروپا و منطقه مدیترانه را کاهش داد، اما قیمت فروش نفت به آمریکا را تغییری نداده است.

 کاهش قیمت نفت عربستان بازارها یا تحلیلگران را متعجب نکرده است، چون نگرانی درمورد کاهش تقاضا در چین و کل دنیا افزایش یافته است. قیمت نفت بدترین عملکرد خود را در آغاز یک‌سال میلادی طی 30 سال گذشته داشته و 9 درصد طی تنها دو روز کاهش یافته است.

 انتهای پیام/106

منبع

احتمال عرضه خودروهای 206 و پژو پارس در بورس کالا/ 220 هزار نفر از طرح بیمه سهام استقبال کردند- اخبار اقتصاد ایران - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =

دکمه بازگشت به بالا