اخبار اقتصادی

چگونه چراغ تولید در هپکو روشن ماند؟/ فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد- اخبار صنعت و تجارت – | “”

چگونه چراغ تولید در هپکو روشن ماند؟/ فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد- اخبار صنعت و تجارت – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، واحد تولیدی؛ صنعتی هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال 1385 با قیمتی بالغ بر 740 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شد و سرمایه گذار جدید فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرد. مشکلات این واحد تولیدی یکسال بعد از خصوصی سازی و فروش ماشین آلات تولیدی آغاز شد اما به دلیل مراودات اقتصادی و مشکلات در واردات قطعات اولیه نمود چندانی نداشت تا اینکه از سال 1392 مشکلات این واحد تولید نمایان شد.

بلاتکلیفی وضعیت مالکیت شرکت هپکو، فقدان نقدینگی و نبودمواد اولیه مورد نیاز برای تولید، انباشت دیون، فساد مالی و واردات کالا‌های مشابه تولید داخلی از مهم‌ ترین مشکلات شرکت هپکو در دوران دولت حسن روحانی بوده است.

نکته مهم در جریان حوادث هپکو همراهی “ابراهیم رئیسی” رئیس وقت دستگاه قضا با کارگران استان مرکزی به ویژه دو شرکت هپکو و آذرآب بود به طوری که پس از اعتراض‌هایی که در سال 96 و 97 داشتند با احکام قضایی روبرو شدند که مداخله و دستور ویژه آیت الله رئیسی سبب شد تا پرونده بار دیگر با دقت و جدیت بیشتری به جریان افتاده و درنهایت نیز ضمن تبرئه کارگران آذرآب و هپکو در حکمی که باعث خوشحالی کارگران بود برای نخستین بار یک مدیرعامل در هپکو محکوم شد.

اما روز جمعه 31 تیرماه 1401 در حالی استان مرکزی میزبان “ابراهیم رئیسی” رئیس دولت سیزدهم است که وضعیت کارگران هپکو به فاصله حدود 3 سال از سفر قبلی وی در کسوت رئیس دستگاه قضا به استان مرکزی و پیگیری‌های صورت گرفته‌اش بسیار متفاوت از قبل بوده و این روزها چراغ تولید در هپکو روشن بوده و کارگران تمام اتفاقات مثبت را در گرو پیگیری و دستورات ابراهیم رئیسی می‌دانند.

 

 

انتهای پیام/

منبع

خبر فوری/ یارانه رمضان واریز شد/ کدام بانک واریز یارانه را کلید زد؟ | خبر اقتصادی امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا