اخبار

چرا تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست؟

، تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست. علت چیست؟ چندی پیش پیگیری‌ها نشان می‌داد که ماهی در شهرهای ساحلی کمیاب شده است. آیا این مسئله می‌تواند ارتباطی به کمبود تن ماهی در تهران داشته باشد؟

مهرداد بازرگان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان گفته بود: «برخی قاچاق‌چیان به بهانه صادرات ماهی و خرچنگ پروانه صادرات می‌گیرند و با صادرات ماهی و خرچنگ گازوئیل قاچاق می‌کنند!» برخی فروشندگان هم گفته‌اند کمبود ماهی در جنوب کشور، ممکن است گریبان‌گیر تولیدکنندگان تن ماهی شده باشد!

محمد عباسی، معاون امور بازرگانی سازمان صمت هرمزگان به گفته است: « در تولید و توزیع تن ماهی مشکلی وجود ندارد و کمبودی در استان نداریم.»

تن ماهی در فروشگاه‌های آنلاین موجود نیست

در این میان اما رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان به می‌گوید: علت کمبود تن ماهی در برخی از فروشگاه‌ها ممکن است این باشد که تولیدکنندگان بخواهند تن ماهی را گران کنند و گر نه در استان هرمزگان کمبودی احساس نمی‌شود و ماهی هور هم صید می‌شود.

۸۰ درصد بازار دوبی ماهی زنده ایرانی‌ست!

آیا صادرات ماهی زنده آزاد است؟ مهرداد بازرگان پاسخ می‌دهد: صادرات ماهی زنده ممنوع است، این در حالی است که در بازار دوبی ۸۰ درصد ماهی‌های زنده قاچاقی از ایران صادر شده است! همین مسئله کمبود را در بازار جنوب کشور ایجاد کرده و قیمت‌ها را به شدت بالا برده است.

او در ادامه می‌گوید که تن ماهی یک غذای عامه مردم است اما قیمت‌ها آنقدر گران شده که برخی توانایی خرید این کالا را ندارند.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی دنبال کنید.

بازار مسکن نصف خواهد شد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا