اخبار ارز دیجیتال

چرا اتریوم برای سرمایه‌گذاران سازمانی جذاب‌تر از بیت کوین است؟

چرا اتریوم برای سرمایه‌گذاران سازمانی جذاب‌تر از بیت کوین است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کریس کویپر، مدیر بخش تحقیقات شرکت فیدلیتی (Fidelity)، معتقد است که اتریوم (ETH) در مقایسه با بیت کوین (BTC)، می‌تواند مزایا و جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاران نهادی داشته باشد.
کویپر در مصاحبه اخیر خود استدلال کرد که بخش امور مالی قدیمی از نظر درک کلی از رمزارزها، بیت کوین را پشت سر گذاشته و آغوش خود را به روی سایر دارایی‌های دیجیتال باز کرده است. به گفته کویپر، یکی از عوامل کلیدی افزایش جذابیت اتریوم برای سرمایه‌گذاران نهادی، تکامل آن به عنوان یک پروتکل است.
کویپر گفت معتقذ است که اتریوم خود را بیشتر از بیت کوین متمایز کرده است. تغییر به الگوریتم اثبات سهام و همه تغییراتی که در راه است… کاربردهای متفاوتی را برای آن به همراه دارد و این موضوع به جذب سرمایه‌گذاران نهادی نیز که به دنبال تنوع هستند، کمک می‌کند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


اتریوم تقریباً ۱۲ ماه پیش، ارتقای بزرگ «ادغام» خود را تکمیل کرد و مکانیسم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد. این به‌روزرسانی، مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته است، از جمله کاهش مصرف انرژی اتریوم تا ۹۹ درصد، کاهش نرخ تورم اتریوم و آماده‌سازی شبکه برای افزایش مقیاس‌پذیری آن از طریق فناوری شاردینگ (sharding). در مقابل، بیت کوین به مراتب به‌روزرسانی‌های کمتری را تجربه می‌کند و هیچ نقشه راه توسعه خاصی یا تیم توسعه متمرکزی ندارد.
یکی دیگر از تحلیل‌گران بخش دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی به نام جک نویتر نیز، اخیراً در اظهارات خود گفته بود که اتریوم ممکن است شکل نوظهوری از پول نیز باشد، به خصوص با توجه به نشانه‌های کاهش تورم آن پس از ادغام.


منبع

کریپتو پوتیتو

منبع

جشن تولد دوج کوین، رمزارز محبوب ایلان ماسک!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا