اخبار ارز دیجیتال

پی‌پل استیبل کوین جدیدی با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌کند

پی‌پل استیبل کوین جدیدی با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌کند

به گزارش بلومبرگ، غول پرداخت یعنی پی‌پل (PayPal)، استیبل کوین PYUSD را با مشارکت شرکت پکسوس (Paxos) و با پشتوانه دلار عرضه می‌کند. با این رویکرد، پی‌‌پل به اولین شرکت بزرگ فناوری مالی تبدیل می‌شود که ارزهای دیجیتال را برای پرداخت و نقل‌وانتقال‌ها می‌پذیرد.

توکن جدید با نام PayPal USD و نماد PYUSD به‌تدریج در اختیار مشتریان این شرکت خدمات مالی در آمریکا قرار می‌گیرد و به‌مرور وارد بازارهای مالی می‌شود.

پی‌پل استیبل کوین جدیدی با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌کند

پی‌پل توکن مبتنی بر شبکه اتریوم عرضه می‌کند

توکن جدید پی‌پل مبتنی بر شبکه اتریوم به‌زودی در دسترس کاربران آن در ایالات‌متحده قرار می‌گیرد. این اولین‌بار است که یک شرکت مالی بزرگ استیبل کوین خود را منتشر می‌کند. کاربران می‌توانند PYUSD را بین پی‌پل و کیف پول خارجی پشتیبانی‌شده انتقال دهند، با آن کالا و خدمات خریداری کرده و هریک از رمزارزهای پشتیبانی‌شده از سوی پی‌پل را به PYUSD تبدیل کنند.

براساس اعلام PayPal، ارزش سهام این شرکت روز دوشنبه و هم‌زمان با اعلام این توکن جدید حدود ۲.۶۶ درصد افزایش پیدا کرد. در بازارهای مالی عمدتاً از استیبل کوین‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای تجارت ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین و اتر استفاده می‌شود. بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان درحال‌حاضر تتر است و پس از آن USD Coin قرار دارد که توسط ارائه‌دهنده رمزارز Circle عرضه می‌شود.

تاکنون تلاش‌ برخی شرکت‌ها برای راه‌اندازی استیبل کوین‌ها با مخالفت شدید تنظیم‌کنندگان مالی و سیاست‌گذاران مواجه بوده است. به عنوان مثال، برنامه‌های متا (META.O) و سپس فیس‌بوک در سال ۲۰۱۹ برای راه‌اندازی یک استیبل کوین به نام لیبرا، پس از اینکه قانون‌گذاران در مورد ثبات مالی جهان ابراز نگرانی کردند، متوقف شد.

همان‌طور که گفته شد، استیبل کوین PYUSD توسط شرکت خدمات مالی ارز دیجیتال پکسوس تراست (Paxos Trust) مستقر در نیویورک عرضه می‌شود. این ارز همواره با دلار قابل خرید است و می‌تواند با سایر رمزارزهای موجود در شبکه پی‌پل مانند بیت کوین، بیت کوین کش، اتر و لایت کوین مبادله شود.

منبع

تحلیلگر معروف: بیت کوین از روند پارابولیک خود خارج شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا