اخبار اقتصادی

پیش بینی قیمت دلار 22 دی 1401 / کف‌سازی دلار در کانال جدید – بورس سیگنال | خبر اقتصادی امروز

بورس سیگنال روز گذشته قیمت دلار در بازار معاملات تهران با نرخ ۴۰ هزار و ۷۰۰ تومان باز شد و با ۵۰ تومان تغییر قیمت، در آخرین ساعت معامله بسته شد.

دلار ۴۰ هزار و ۷۵۰ تومانی در حالی معامله شد که بازارهای موازی نیز نوسان چندانی نداشتند و درهم امارات نیز بدون تغییر قیمت مبادله شد.

دیروز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ دلار تهران با کاهش محدودی در همان قیمت روز سه‌شنبه معامله شد. دلار هرات ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان مبادله شد و قیمت دلار سلیمانیه در صدر بازارهای همسایه در کانال ۴۱ هزار تومانی قرار داشت و با قیمت ۴۱ هزار و ۱۸۰ تومان معامله شد. درهم امارات نیز تغییر خاصی نداشت و با قیمت ۱۱ هزار و ۳۱۰ تومان معامله شد.

فعلا اسکناس آمریکایی در حال استراحت است و به اعتقاد معامله‌گران، قیمت دلار تهران در حال کف‌سازی در کانال ۴۰ هزار تومانی است. به نظر می‌رسد نهاد پولی کشور قصد دارد قیمت دلار را به کانال‌ ۳۰ هزار تومانی برگرداند.

سیگنال‌های ورودی به بازار ارز نظیر عرضه ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه در روز شنبه، اخباری مبنی بر مذاکرات برجام و جو انتظامی بازار و دستگیری دلالان ارزی که گاهی از سوی رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود بازار را در حالت انتظاری قرار داده و به اعتقاد برخی فعالان بازار، این آرامش قبل از طوفان است و باید دید تاثیر عرضه ربع‌سکه بازار ارز را متاثر می‌سازد؟

چشم‌انداز قیمت دلار افزایشی است

همچنین برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با این اعتقاد که دولت نمی‌خواهد در شرایط موجود کشور قیمت دلار بالا برود به بورس سیگنال گفت: دولت در حال تثبیت وضعیت موجود است و فنر دلار فعلا در دستان دولت است و باید دید توانایی بانک مرکزی برای ادامه این سیاست چقدر است.

حق‌شناس توضیح داد: فعلا این سیاست دولت است و تا جایی که منابع در اختیار داشته باشد بازار ارز را کنترل خواهدکرد .کنترل دستوری قیمت دلار، کاهش درآمدهای ارزی و کاهش درآمد مالیات عامل اصلی روند افزایشی قیمت این اسکناس آمریکایی در نیمه دوم سال جاری است.

این کارشناس بازارهای مالی تاکید کرد: شاید دولت در مقطعی بتواند با ارزپاشی قیمت دلار را کنترل کند، اماچشم‌انداز کلی تا پایان سال افزایشی است و احتمالا ثبت رکورد جدید وجود دارد.

آخرین پیش‌بینی‌ها را هر روز در صفحه پیش بینی بازارها بخوانید.

#پیش #بینی #قیمت #دلار #دی #کفسازی #دلار #در #کانال #جدید #تجارتنیوز
منبع

کادیلا؛ تندر 90 ایرانیزه‌شده/ سایپا جای رنو و کادیلاک را می‌گیرد؟ – بورس سیگنال | خبر اقتصادی امروز
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا