اخبار ارز دیجیتال

پای والدین مدیرعامل سابق FTX هم به دادگاه باز شد؛ جزییات یک اختلاس بزرگ خانوادگی!

پای والدین مدیرعامل سابق FTX هم به دادگاه باز شد؛ جزییات یک اختلاس بزرگ خانوادگی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی رمزارزی ورشکسته FTX شکایتی را علیه آلن جوزف بنکمن و باربارا فرید، والدین سام بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق، تنظیم کرده است. هدف از این شکایت آن است که میلیون‌ها دلار از وجوه منتقل‌شده و اختلاس‌شده توسط والدین بنکمن-فرید در سال‌های اولیه FTX بازیابی شود.

بر اساس پرونده دادگاه که در روز ۱۸ سپتامبر ثبت شد، صرافی FTX اکنون به دنبال جبران خسارت از پدر و مادر سام بنکمن-فرید، برای انتقال مستقیم و غیرمستقیم وجوه به خارج از FTX و شرکت‌های وابسته است. گفته می‌شود که والدین بنکمن-فرید، از نفوذ خود در شرکت FTX برای دسترسی به میلیون‌ها دلار جهت منافع شخصی خود سوءاستفاده کرده‌اند که این موضوع، به ضرر طلبکاران درگیر در پرونده ورشکستگی این صرافی بوده است.

در واقع، ادعا می‌شود که گروه FTX یک «کسب و کار خانوادگی» بود که برای گروهی از افراد داخلی اجرا می‌شد. در این میان، بنکمن-فرید به عنوان مشاور نقش کلیدی در تداوم «سوءمدیریت فاحش» داشت. او حتی به پوشاندن اتهامات علیه شرکت و افراد داخلی آن کمک می‌کرد.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!
شروع کن


حال، FTX از دادگاه می‌خواهد که والدین بنکمن-فرید را به خاطر رفتار نادرست خود پاسخگو کرده و دارایی‌های طلبکاران را بازیابی کند.

همان‌طور که در خبرهای قبلی هم گزارش شد، بنکمن-فرید به ۱۲ جرم از جمله کلاهبرداری، کمک و مشارکت در تخلفات و نقض وظایف امانت‌داری، متهم شده است. همچنین، بدهکاران مدارک کافی مبنی بر نقل و انتقالات متقلبانه برای منافع شخصی، کمک‌های مالی سیاسی و حفاظت از افراد داخلی، ارائه کرده‌اند. مدیرعامل سابق FTX اکنون در زندان در انتظار محاکمه خود در ماه اکتبر است.


منبع

سرقت ۸۷۰ هزار دلار از کیف پول میلیونر معروف! ماجرا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا