اخبار

وضعیت کدام بازار هفته بعد بهتر است؟

، در هفته اخیر شاخص بورس ۰٫۴ درصد و قیمت طلا ۰٫۵ درصد افت کرد و قیمت دلار نیز ۱٫۹ درصد ارزان شد اما در بازار سکه، قیمت سکه ۰٫۴ درصد افزایش یافت. در هفته بعد به نظر می‌رسد وضعیت کدام بازار بهتر است؟

ـ رئیس اتحادیه طلای تهران: افزایش انس جهانی طلا را گران کرد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا اندکی گران شود.

ـ بازرس اتحادیه طلای تهران: هر چند بازارها تعطیل است اما تقاضا برای ربع سکه زیاد است.

ـ کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار: هفته آینده هم احتمالا بازار وضعیتی مشابه هفته قبل داشته باشد، چون تعطیلات ادامه دارد و هنوز هم تقاضای تجاری و مسافری در بازار نیست. تنها اتفاقی که ممکن است بیفتد تاثیر گذاری تحریم‌های آمریکا بر روسیه است. تحریم‌های تازه ایران علیه روسیه قیمت جهانی طلا را افزایش داده است و این افزایش قیمت در بازارهای جهانی، افزایش قیمت سکه را هم با خود به همراه می‌آورد. از آنجا که سکه نیز لیدر قیمتی محسوب می‌شود در این شرایط معمولا پول ایران هم مقداری از ارزش خود را از دست می‌دهد. تاثیر افزایش قیمت یورو و انس جهانی در هفته آینده احتمالا از هر عامل دیگری بر بازار ارز و قیمت دلار موثرتر است. اما اخبار مذاکره امری مستمر است و گمان نمی‌کنم در هفته آینده تاثیر مثبت یا منفی خاصی را در این راستا ببینم.

ـ ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه: سهم‌های شاخص‌ساز هستند که قدرت نقدشوندگی دارند. روند معاملات فردا (شنبه) همچون روزهای گذشته نزولی است و تعداد زیادی از نمادها همچنان قفل در صف فروش هستند.

ـ علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه: در حال حاضر بازار سهام در شرایطی قرار دارد که نیاز دارد ارزش معاملات افزایش یابد. یکی از راه‌های افزایش حجم معاملات این است که افرادی که دارای نقدینگی هستند وارد بازار شوند. از سوی دیگر وجود دامنه نوسان، باعث شده صف‌های فروش طولانی مدتی را شاهد باشیم. اگر دامنه متغیر به حالت قبل و مساوی برگردد، بازار از دید خیلی از سهامدارانی که نقد هستند جذابیت دارد. اگر این اتفاق رخ ندهد و نمادها با کاهش قیمت زیادی همراه نشوند، بازار تحرکی نخواهد کرد.

قیمت نفت تا تابستان آینده به ۶۰ دلار می‌‌رسد
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا