اخبار

وضعیت بازار ارز پس از ۲۲ بهمن / دلار به بالای ۲۵ هزار تومان می‌رسد؟

، اسکناس آمریکایی روز سه‌شنبه بار دیگر در بازار آزاد به کانال ۲۵ هزار تومانی بازگشت. آخرین بار دهه سوم ماه گذشته بود که دلار در این کانال قیمتی نوسان می‌کرد اما با آغاز به کار دولت جدید در آمریکا، خوش‌بینی معامله‌گران به لغو سریع تحریم‌‌ها باعث شد دلار تا کانال ۲۱ هزار تومان هم ریزش کند. البته دلار ۲۱ هزارتومانی سه روز بیشتر دوام نیاورد و اخیرا دوباره بازار ارز با روندی صعودی مواجه شده است.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز درباره علت افزایش قیمت دلار می‌گوید: از چند روز پیش که بایدن درباره بازگشت به برجام حرف زد و مشخص شد قرار نیست فعلا تحریم‌ها را بردارد، بار دیگر خرید در بازار بیشتر شد. از دیروز هم قیمت اونس جهانی بالا رفته، چند روز تعطیلی هم در راه است و همه این عوامل دست به دست می‌دهند تا بازار خریدار شود.

جزئیات وام ۷ میلیونی سهام عدالت / این وام به چند نفر می‌رسد؟

او درباره وضعیت احتمالی بازار، پس از تعطیلات آخر هفته نیز اظهار می‌کند: بازار تابع اخبار است و قابل پیش‌بینی نیست. با این حال بعید می‌دانم قیمت دلار کاهش یاید. البته ممکن است قیمت دلار چند روزی افت کند اما روند کاهشی ماندگار نیست. البته احتمالا با شدت چند روز اخیر هم بالا نرود.

افسری معتقد است دهه فجر و ۲۲ بهمن به عنوان پدیده سیاسی تاثیر چندانی بر بازار ارز ندارد، آنچه تاثیرگذار است تغییرات فصلی است.

این کارشناس توضیح می‌دهد: هر اتفاقی که پارسال در این فصل افتاده حالا هم تکرار می‌شود مثلا چند روز دیگر نزدیک به آخر سال می‌شویم و تغییرات پایان سال خودش را بیشتر نشان خواهد داد. با نزدیک شدن به آخر سال معمولا تقاضا برای خرید افزایش پیدا می‌کند و قیمت‌ها بالا می‌رود. احتمالا تا آخر سال روند قیمتی دلار دیگر کاهشی نباشد و با نزدیک‌تر شدن به پایان اسفندماه صعودی شود.

هشدار بانک مرکزی به مردم: از خرید و فروش رمزارزها خودداری کنید- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا