اخبار

وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ی خاموش‌شان را می‌زنید به کار کردن ادامه دهند؟

۱- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراه‌تان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد کرد. البته مقدار برقی که هدر می‌رود جزئی است بنابراین ضرر مالی زیادی نخواهد داشت.

۲- گیرنده دیجیتال

گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیور‌ها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می‌کنند.

بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی‌دهیم و فکر می‌کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است، اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

۳- تلویزیون

آیا می‌دانستید که وقتی دکمه‌ی خاموش تلویزیون را می‌زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می‌شود و در حقیقت، خاموش نمی‌شود؟ این امر هزینه‌ی قابل توجهی را به شما تحمیل می‌کند، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

۴- کامپیوتر رومیزی و لپ‌تاپ

کامپیوتر‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می‌دهند. به همین دلیل است که باید آن‌ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه‌ی برق‌تان صرفه‌جویی خواهد شد.

۵- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می‌دهد که دستگاه تان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه‌ی اضافی قابل توجهی که به شما تحمیل می‌کند را بگیرید.

پس باید آن‌ها را از برق بکشیم؟

شاید بعضی‌ها برقی که این دستگاه‌ها در این حالت مصرف می‌کنند و هزینه‌ای که به بار می‌آورند را جزئی بدانند و بعضی هم این مساله را جدی بگیرند.

در هر صورت، ارزشش را دارد که همیشه دستگاه‌تان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش‌بینی نشده ممکن است تمام خانه‌تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

واگذاری خودروسازان تا پایان سال ۹۹
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا