اخبار اقتصادی

وزارت صمت : دپوی خودرو در سایپا و ایران خودرو صحت ندارد- اخبار صنعت و تجارت – |

وزارت صمت : دپوی خودرو در سایپا و ایران خودرو صحت ندارد- اخبار صنعت و تجارت – |

به گزارش خبرگزاری ، وزارت صنعت در پی انتشار اخباری در خصوص دپوی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز، اعلام کرد که براساس اطلاعات ارائه شده ایران خودرو در حال حاضر تعداد 13 هزار دستگاه خودرو تولید شده دارای استانداردهای 85 گانه فاز 2 هستند که بر اساس تعاریف شورای رقابت و همچنین لزوم طی شدن فرآیندهای مرتبط با اخذ مجوز استاندارد (TA) جهت عرضه به بازار، باید مراحل قیمت گذاری آنها در فرآیند اجرایی شورای رقابت طی شود.

همچنین 19700 دستگاه از این خودروها به نام مشتریان فاکتور شده و در حال طی شدن مراحل شماره گذاری و حمل به مقصد نمایندگی‌های سراسر کشور قرار دارند.

در شرکت سایپا نیز 34171 دستگاه خودرو موجود است که از این میزان 9948 دستگاه فاکتور شده و فاقد پلاک هستند و به محض شماره گذاری تحویل مشتریان خواهند شد.

21708 دستگاه خودرو نیز در انتظار صدور مجوز استاندارد و آماده فروش و فاکتور برای مشتریان هستند که از این تعداد 15364 دستگاه خودرو نیسان و 6346 دستگاه کوئیک است.

همچنین 1077 دستگاه خودرو تولید سال 1401 هستند که در انتظار اعلام نظر سازمان ملی استاندارد به سر می‌برند 1438 دستگاه نیز به علت کسری قطعات در فرایند تکمیل قرار دارند و پس از تکمیل وارد فرایند فروش خواهند شد

 انتهای پیام/

منبع

ستاره هالیوودی به دنبال خرید توکن NFT - ارز دیجیتال نیوز
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا