اخبار

ورود نقدینگی و اعتماد مردم 2 شرط تداوم رشد بازار سرمایه است- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمودرضا خواجه نصیری در گفتگو با شبکه خبر در خصوص رشد شاخص بورس در ماه‌های گذشته گفت: در حال حاضر اعتماد مردم به بازار سرمایه افزایش یافته و سیاست‌های کنونی اقتصادی مبنی بر هدایت به بورس نیز بر این موضوع تاثیرگذار بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر مجموعه عواملی که موجب رشد بازار سهام و نیز افزایش بازدهی فعالان این بازار شده است نیز نیز موجب شده تا مردم به سرمایه‌گذاری بیشتر در بورس تشویق شوند و در نهایت شاهد حضور سرمایه‌گذاران زیادی در بازار سهام هستیم.

وی در خصوص حضور تازه‌واردان در بورس نیز گفت: سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار سرمایه باید کد معاملاتی خود را پس از ثبت اطلاعات در سامانه سجام از کارگزاری‌ها دریافت کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به حضور هزار شرکت از 32 صنعت در بازار سرمایه ادامه داد: سهامداران برای تصمیم‌گیری درست و سودمند باید از وضعیت قیمت سهام اطلاع داشته باشند و آن را با سود و زیان شرکت در دوره‌های مختلف مقایسه کرده و وضعیت دارایی شرکت‌ها را نیز در ترازنامه آنها رصد کنند.

وی اذعان داشت: از حداقل‌های لازم برای دادوستد داشتن دانش و آگاهی ابتدایی از فاکتورهای مالی و مقایسه قیمت سهام در گذشته و آینده و همچنین بررسی میزان سوددهی شرکت‌ها است. ضمن این که تازه‌واردان به بازار سهام می‌توانند از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نیز مشاوران سرمایه‌گذاری دارای مجوز رسمی از سازمان بورس استفاده کنند.

خواجه نصیری با تاکید بر این که سهامداران باید متوجه باشند که چه سهمی را خرید می کنند و یا می‌فروشند، در خصوص روند و آینده کلیت بازار سرمایه گفت: عامل رشد بازار در شرایط فعلی، نقدینگی است و با توجه به تداوم رشد بازار سهام شاهد جابجایی نقدینگی از سایر بازارها به سمت بازار سرمایه هستیم. از این رو پیشران بازار سهام نقدینگی است. بنابراین تا مادامی که نقدینگی در بازار سرمایه بوده و اعتماد مردم به این بازار پابرجا باشد، رشد بازار سهام ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس و با توجه به استقبال خوبی که از بازار سرمایه شده است به سهامداران توصیه می‌شود با مراجعه به صورت‌های سود و زیان شرکت‌ها در سایت شرکت بورس و کدال از درآمدهای شرکت‌ها و نیز سود هر سهم اطلاع یافته و با توجه به شرایط مالی و تولید شرکت اقدام به خریدو فروش سهام آن کنند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بسته به استراتژی که سهامداران دارند، سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می‌تواند کوتاه مدت و یا بلندمدت باشد، ضمن این که باید تاکید کرد که سرمایه‌گذاران اموال مازاد خود را برای سرمایه‌گذاری به بورس بیاورند و از فروش مسکن، طلا و خودروی خود برای حضور در بازار سرمایه جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

وزیر اقتصاد در پاسخ به تسنیم؛ به مردم گفتم سوددهی بورس تضمین‌شده نیست/ دینی بر دوشم نیست- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا