اخبار بورسی

واریز سود مانده سهام عدالت در اولین موعد پرداخت- اخبار اقتصاد ایران – |

واریز سود مانده سهام عدالت در اولین موعد پرداخت- اخبار اقتصاد ایران – |

به گزارش خبرگزاری ، محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، با اشاره به واریز سود سهام عدالت گفت: در سال گذشته شاهد بودیم که سود عملکرد مالی شرکت ها به طور عمده در دو مرحله واریز شد و در شرایط فعلی عدد قابل توجهی از منابعی که قابل واریز باشد، باقی نمانده است و صرفه به مقیاس واریز هم وجود ندارد. به همین سبب  واریز جداگانه این مقدار مانده، غیر منطقی است و قطعا از سوی مردم نیز  بازخورد خوبی نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه مبلغ قابل توجهی از سودهای سال 1400 نمانده است بنابراین به احتمال زیاد سود‌های باقیمانده سال 1400 با سود سال مالی 1401 تجمیع خواهد شد تا صرفه به مقیاس بوده و در ذهن مردم نیز نقطه نظر منفی وجود نداشته باشد. بنابراین می توان گفت فعلا سود واریزی، نخواهیم داشت.

باغستانی، در پاسخ به این سوال که اگر سهامداران مشکلات عدم دریافت سود دوره‌های قبل خود را رفع کنند هنگام واریز سود عملکرد مالی سال 1401 سود‌های گذشته را دریافت خواهند کرد یا خیر؟ گفت: سود سال مالی 98، 99 و 1400 در اختیار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است و اگر سهامداری سود این سال ها را دریافت نکرده‌ است، می تواند با ثبت نام در سامانه سجام  و بروز کردن اطلاعات خود، تمامی این سود‌ها را در اولین موعد پرداخت سود سهام عدالت، در یافت کند و این سودها به حساب او واریز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع

بورس کالا، ذینفع افزایش نرخ تسعیر ارز پتروشیمی/ درآمد افزایش قیمت 70 درصد محصولات پتروشیمی کجا مصرف می‌شود؟- اخبار اقتصاد ایران - |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا