اخبار ارز دیجیتال

هیئت FSB گزارش قانون‌گذاری جامع رمز ارزها را تا پایان سال ارائه می‌دهد

هیئت FSB گزارش قانون‌گذاری جامع رمز ارزها را تا پایان سال ارائه می‌دهد

هیئت ثبات مالی (FSB) در ماه اکتبر، گزارشی در خصوص رویکردهای نظارتی و قانون‌گذاری رمز ارزها به وزرای اقتصاد کشورهای عضو گروه G20 و روسای بانک‌های مرکزی ارائه خواهد داد. FSB به تنش‌های اخیر بازار کریپتو به عنوان مدرکی در خصوص خطرات رمزارزها برای ثبات مالی جهانی اشاره کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، هیئت ثبات مالی در روز دوشنبه قوانین بین‌المللی جدیدی برای رمز ارزها عنوان کرده است و در ماه اکتبر  گزارشی در خصوص رویکردهای نظارتی و قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها و سایر رمزارزها به وزرای اقتصاد کشورهای گروه G20 و روسای بانک‌های مرکزی ارائه خواهد داد.

این نهاد متشکل از قانونگذاران، مقامات و مسئولان دولتی و روسای بانک‌های مرکزی به تنش‌های اخیر در بازار کریپتو اشاره کرده و آن را مدرکی مبنی بر خطرات این عرصه بر ثبات مالی عنوان کرده و گفته‌اند که شکست یکی از عوامل و حاضران بازار کریپتو به سرعت می‌تواند خطراتی را به سایر بخش‌های این اکوسیستم انتقال دهد و بر امور مالی سنتی نیز تأثیرگذار باشد. بیانیه FSB به طور ویژه به استیبل کوین‌ها اشاره کرده است. گفتنی است که استیبل کوین‌ها حتی قبل از سقوط ترا در ماه می، در برنامه چندین نهاد امور مالی قرار داشته است.

هیئت FSB یک نهاد بین‌المللی مستقر در سوییس است که اقدامات لازم برای حفظ ثبات مالی جهان را ساماندهی و هماهنگ می‌کند و هم‌چنین به ارتقای ثبات مالی بین‌المللی می‌پردازد. اعضای این هیئت شامل مقامات دولتی و بانک‌های مرکزی ۲۴ کشور نظیر آمریکا، روسیه و چین هستند و تقریبا با ۷۰ کشور دیگر نیز در خصوص ثبات مالی همکاری می‌کنند.

اما اگرچه FSB به مسائل کنونی بازار به عنوان انگیزه‌ای برای انجام اقدامات لازم تاکید می‌کند، اما مدتی است که عرصه کریپتو را تحت نظر دارد. در ماه فوریه، FSB گزارشی مبنی بر ارزیابی خطرات رمز ارزها منتشر کرده و هشدار داده بود که رمزارزها به دلیل حجم، آسیب‌پذیری‌های ساختاری و افزایش ارتباط و تعاملات خود با سیستم امور مالی سنتی، می‌توانند خطراتی را برای ثبات مالی جهانی به همراه داشته باشند.

بیانیه اخیر FSB با اظهارنظرهای چندین مسئول ارشد و کمیته امور مالی همسو بوده است. در تاریخ ۵ جولای (۱۴ تیر)، کمیته سیاست امور مالی بانک انگلستان هشدار داده است که رمز ارزها می‌توانند برای کل سیستم امور مالی خطرساز باشند و ایجاد قوانین و قانونگذاری های پیشرفته را درخواست کرده بود. روز جمعه هفته گذشته، لائل برینارد (Lael Brainard) نایب رییس فدرال رزرو نیز گفته بود که این بخش به قوانین و چارچوب‌های منسجمی نیاز دارد.

منبع

مدیر عامل صرافی بایننس صدور اعلان قرمز اینترپل را تکذیب کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا