اخبار بورسی

هفتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه کشف قیمت شد- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

هفتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه کشف قیمت شد- اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد 343 میلیون سهم شرکت فرانسوز یزد معادل 10درصد سهام این شرکت، امروز(چهارشنبه) به‌عنوان هفتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “کایزد” در بازار دوم فرابورس عرضه و با تخصیص صرف به صندوق‌ها و بدون سقف قیمتی هر سهم این شرکت با متوسط موزون قیمت 14695 ریالی معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: قیمت مبنا(کف قیمت) در نظر گرفته شده برای این عرضه اولیه، 5 هزار و 700 ریال بود و سهمیه 3 میلیون و 430 هزار سهمی هم به عنوان حداکثر تعداد سهام قابل خریداری شده توسط هر کد معاملاتی لحاظ شد.

همچنین متعهدهای این عرضه اشخاص حقیقی هستند و مشاور عرضه نیز شرکت کارگزاری بانک ملی ایران، متعهد خرید شرکت تامین سرمایه کاردان و بازارگردان‌ها صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی ثروت پویا عنوان شده‌اند.

شایان ذکر است به استناد تبصره 4 ماده 34 دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، ارسال سفارش تنها از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکانپذیر خواهد بود. همچنین بر اساس ماده 6 مکرر 3 دستورالعمل مورد اشاره «پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط تا 90 روز پس از تاریخ عرضه اولیه» امکان عرضه نخواهد داشت.

شرکت فرانسوز یزد در زمینه مهندسی، تولید و فروش انواع محصولات و فرآورده های نسوز از جمله تولید جرم های نسوز، قطعات نسوز و لوله های سرامیکی نسوز، خدمات فنی مهندسی نسوز ها فعالیت داشته و مرکز اصلی شرکت در یزد واقع است.

همچنین شرکت های مهرسا شایان آریا با 35.5 درصد، داوود عظیمی با 32.3 درصد، فرهنگ مجاهد با 18.8 درصد و سایرین با 13.2 درصد سهام در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا