اخبار ارز دیجیتال

هشدار FBI در خصوص برنامه‌های جعلی ارز دیجیتال! – ارز دیجیتال نیوز

هشدار FBI در خصوص برنامه‌های جعلی ارز دیجیتال! – ارز دیجیتال نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان FBI آمریکا هشداری عمومی در خصوص اپلیکیشن‌های ارز دیجیتال تقلبی که تاکنون ۴۲٫۷ میلیون دلار از شهروندان این کشور کلاه‌برداری کرده‌اند، صادر کرده است. این سازمان می‌گوید که مجرمان، اطلاعات و لوگوهای شرکت‌های معتبر و قانونی را کپی کرده و تاکنون ۲۴۴ نفر را متضرر کرده‌اند.
در یک مورد، اپلیکیشن مجرم که از لوگوی یک شرکت مالی قانونی در آمریکا استفاده می‌کرد، کاربران را تشویق به واریز ارزهای دیجیتالشان به کیف پول‌هایی که با حساب‌های این اپلیکیشن مرتبط هستند، کرده است. زمانی که کاربران قصد خروج از برنامه را داشتند، از آن‌ها خواسته می‌شد که مالیات بر برداشت‌هایشان را بپردازند. ترفندی که حتی وجوه بیشتری از قربانی را خالی می‌کرد. سازمان FBI می‌گوید که این اپلیکیشن در فاصله دسامبر ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۲، حدود ۳٫۷ میلیون دلار تنها از ۲۸ نفر در امریکا کلاه‌برداری کرده است.
یکی دیگر از این مجرمان سایبری به نام YiBit نیز از اکتبر ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۲، ۵٫۵ میلیون دلار تنها از چهار نفر کلاه‌برداری کرده است. سومین مورد نیز مربوط به اپلیکیشن Supay است.
اوایل سال جاری، شرکت امنیت سایبری ESET نیز از کشف یک طرح پیچیده کلاه‌برداری کریپتو از طریق نفوذ فایل‌های تروجان در کیف پول‌های کاربران خبر داد.
گزارش کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) در ماه ژوئن نشان می‌داد که از سال ۲۰۲۱ تاکنون، بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال، توسط کلاه‌برداران به سرقت رفته است. این گزارش می‌گوید که تقریبا نیمی از این کلاه‌برداری‌ها در شبکه‌های اجتماعی ریشه داشته‌اند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

منبع

بیت کوین پرواز کرد - خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا