اخبار ارز دیجیتال

هارد فورک شانگهای اتریوم در تاریخ ۲۳ فروردین انجام خواهد شد

هارد فورک شانگهای اتریوم در تاریخ ۲۳ فروردین انجام خواهد شد

توسعه‌دهندگان اتریوم روز گذشته در رابطه با تاریخ نهایی هارد فورک شانگهای به توافق رسیدند. بر این اساس، هارد فورک شانگهای در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین ۱۴۰۲) در شبکه اتریوم انجام خواهد شد.

به گزارش کوین دسک، به‌روزرسانی شانگهای-کاپلا که «شاپلا» نیز نامیده می‌شود، گامی نهایی برای تکمیل گذار بلاکچین اتریوم به الگوریتم اثبات سهام است و به دنبال آن، برداشت اترهای استیک شده در بیکن چین امکان‌پذیر خواهد شد. در طی این به‌روزرسانی هزینه‌های گس کارمزد اتریوم نیز برای فعالیت‌های مشخصی بهبود خواهد یافت.

تیم توسعه اتریوم پس از رای‌گیری نهایی توافق کرد به‌روزرسانی شانگهای در اسلات شماره ۶،۲۰۹،۵۳۶ در تاریخ ۲۳ فروردین یا حوالی آن انجام شود. پیش از این قرار بود این هارد فورک در ماه مارس صورت گیرد.

پس از بروزرسانی مرج، الگوریتم اجماع اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کرد و ماینرها جای خود را به ولیدیتورها دادند. برای راه‌اندازی یک نود ولیدیتور در شبکه اتریوم و اعتبارسنجی تراکنش‌ها، کاربران بایستی ۳۲ واحد اتر در این شبکه بلاکچینی استیک کنند. البته با راه‌اندازی پلتفرم‌های استیکینگ مختلف، کاربران می‌توانند با استیک تعداد کمتری اتر، در شبکه اثبات سهام اتریوم مشارکت کنند.

فرآیند استیک اتر در شبکه اتریوم از دسامبر سال ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۰)، همزمان با راه‌اندازی بیکن چین آغاز شد. از آن زمان، تمامی اترها به انضمام پاداش‌های دریافتی در شبکه اتریوم قفل مانده و امکان برداشت آنها وجود ندارد. با این حال، با اجرای هارد فورک شانگهای، اترهای قفل‌شده آزاد خواهند شد و ولیدیتورها در نهایت در رابطه با دارایی خود تصمیم خواهند گرفت.

از زمان مرج اتریوم، تیم توسعه این شبکه بلاکچینی هارد فورک شانگهای را در شبکه‌های آزمایشی مختلفی امتحان کرده است تا از برداشت صحیح اترهای استیک شده اطمینان حاصل کند. هر سه اجرای آزمایشی بروزرسانی شانگهای در تست‌نت‌های مختلف به خوبی پیش رفته است. با این حال، آخرین اجرای آزمایشی این هارد فورک در شبکه گوئرلی به دلیل عدم ارتقاء به موقع نودهای ولیدیتور، مشارکت پایینی داشت.

بر اساس داده‌های اتراسکن، در حال حاضر بیش از ۱۷.۶ میلیون واحد اتر با ارزشی بالغ بر ۲۹.۴ میلیارد دلار در قرارداد هوشمند استیکینگ اتریوم سپرده‌گذاری شده است. همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند ارتقاء شانگهای در کوتاه‌مدت باعث فشار فروش و کاهش قیمت اتریوم شود.

منبع

خالق پپه دارندگان بزرگ این ارز دیجیتال را در بلاک لیست قرار می دهد! - ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =

دکمه بازگشت به بالا