اخبار ارز دیجیتال

هاردفورک پالیگان در روز سه‌شنبه انجام می‌شود؛ چه تغییراتی در راه است؟

هاردفورک پالیگان در روز سه‌شنبه انجام می‌شود؛ چه تغییراتی در راه است؟

شبکه پالیگان روز ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) هاردفورکی را در شبکه اصلی خود اجرایی می‌کند که به موجب آن قرار است افزایش‌های ناگهانی کارمزد در زمان شلوغی این شبکه بهینه شوند و همچنین زمان نهایی شدن تراکنش‌ها را کمتر می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو اسلیت، شبکه پالیگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روز سه‌شنبه ۲۷ دی ماه نسخه ۰.۳.۱ از هاردفورک جامع خود را اجرایی خواهد کرد. این مرحله از هاردفورک ۲ هدف اصلی را دنبال می‌کند:

۱- قرار است متغیر BaseFeeChangeDenominator در کدبیس‌های این پروژه تغییر کند و مقدار آن از ۸ به ۱۶ افزایش یابد. این کار سبب می‌شود که بیس‌فی (base fee) تراکنش‌های پالیگان در زمان شلوغی شبکه، افزایش‌های شدید را تجربه نکند. در حال حاضر به طور متوسط در شلوغی‌ها بیس‌فی حدود ۱۲.۵٪ از سطح نرمال فاصله می‌گیرد و انتظار می‌رود پس از این آپدیت این میزان به ۶.۲۵۵ کاهش یابد.

۲- قرار است طول اسپرینت (Sprint length) شبکه از ۶۴ بلاک به ۱۶ بلاک کاهش پیدا کند که تقریبا معادل با کاهش از ۱۲۸ ثانیه به ۳۲ ثانیه است. این بدان معنی است که یک سازنده زنجیره بلاک‌ها (Producer) زمان کمتری را برای معرفی زنجیره خود به شبکه دارد (reorgs). این کار در نهایت به کوتاه تر شدن زمانی نهایی شدن یک تراکنش کمک می کند اما در زمان تایید تراکنش‌ها تاثیری ندارد.

آیا هاردفورک آینده پالیگان کارمزد تراکنتش‌ها را کاهش می‌دهد؟

  • در زمان های عادی شبکه خیر اما در زمان‌هایی که شبکه شلوغ است و تراکنش‌های زیادی در حال انجام است، از افزایش شدید بیس‌فی جلوگیری می‌کند.

آیا هاردفورک آینده پالیگان زمان تایید تراکنش‌ها را کوتاه‌تر می‌کند؟

  • خیر تنها زمان نهایی شدن تراکنش‌ها را کوتاه‌تر می‌کند.

کریپتو اسلیت

منبع

علاقه بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان به بیت کوین، علی‌رغم نزول بازار!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا