اخبار اقتصادی

نرخ بیکاری در روستاها به 5.9 درصد کاهش یافت- اخبار کشاورزی – |

نرخ بیکاری در روستاها به 5.9 درصد کاهش یافت- اخبار کشاورزی – |

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سید امیرحسین مدنی امروز (شنبه) همزمان با روز روستا و عشایر در نمایشگاه روستا آباد اظهار داشت:  2هزار طرح اقتصادی روستایی و عشایری همزمان با روز روستا و عشایر در روستاها با ارزشی حدود ١ همت از امروز به بهره برداری میرسد.

وی افزود: این طرح ها در بخش های مختلف روستایی و عشایری در سط خرد، متوسط و بزرگ و مشاغل خانگی است .

معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری گفت: نرخ بیکاری در روستاهای کشور  با 1.7 درصد در مقایسه با دولت قبل به 5.9 درصد رسیده است.

وی دامه داد: در دو سال گذشته  دولت سیزدهم در مجموع 34هزار طرح عمرانی و زیربنایی روستایی معادل 70 هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

مدنی تصریح کرد: ١6٧ هزار واحد مسکونی با 45 هزار میلیارد تومان تسهیلات، آسفالت چهار کیلومتر راه روستایی و تامین آب شرب در بیش از سه هزار  روستا از دیگر اقدامات انجام شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم  گفت: از دیگر اقدامات دولت  بهره برداری از هفت هزار کلاس جدید، ایجاد ٧ ایستگاه مخابراتی و بهره برداری از 6 هزار طرح هادی و احیا ٢ هزار قنات است.

یک میلیون نفر از نمایشگاه روستا آباد بازدید کردند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: نمایشگاه روستا آباد از روز ١٢ مهر ماه با حضور هزار و ٢ غرفه کار خود را آغاز کرده که تا یک هفته ادامه دارد.

وی بیان‌داشت: بازدیدکنندگان این نمایشگاه با فرهنگ‌ها و اقوام مختلف آشنا شدند و می توانند از محصولات تولید روستائیان و عشایر سراسر کشور بهره گیرند.

انتهای پیام/

منبع

قاتل سولانا بازار را شوکه کرد!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 14 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا