اخبار ارز دیجیتال

نتیجه یک گزارش: فروش NFT در سال 2022 به 101 میلیون رسید

نتیجه یک گزارش: فروش NFT در سال 2022 به 101 میلیون رسید

گزارش جدیدی از DappRadar نشان می‌دهد که در طول سال گذشته، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) همچنان نقش مهمی در صنعت رو به رشد Web3 ایفا کرده‌اند. طبق این گزارش، NFTها روند خود را از افت‌های مرحله‌ای به پروژه‌های ابزار محور با ارزش بلندمدت تغییر داده‌اند.

براساس گزارش Cointelegraph، در گزارش جدید DappRadar در مورد پذیرش بلاکچین و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) در سال 2022 توضیح داده شده که فروش NFT در سال گذشته به 101 میلیون رسیده است که این میزان نسبت به سال قبل 67.57 درصد افزایش پیدا کرده است.

وضعیت بازیگران اکوسیستم NFT

توکن غیرقابل تعویض

براساس این گزارش، اتریوم با در اختیار داشتن 21 درصد از سهم بازار و بیش از 21.2 میلیون تراکنش پردازش شده، مقاوم اول را در اکوسیستم NFT در اختیار خود قرار داده است. پس از آن وکس (14.5 میلیون)، پالیگان (13.3 میلیون) و سولانا (12.9 میلیون) قرار دارند.

دو اکوسیستم Solana و ImmutableX نسبت به سال قبل از نظر فعالیت تراکنش رشد چشمگیری را تجربه کرده‌اند و به ترتیب با افزایش 440 و 315 درصدی مواجه شدند. با این حال، هیچ تغییری در اکوسیستم BNB مشاهده نشده و تراکنش‌های آن در هر دو سال 2021 و 2022 تقریباً 1 میلیون بوده است.

علاوه بر این، این گزارش از اتریوم و کاردانو به عنوان بلاک‌چین‌هایی با فعال‌ترین توسعه‌دهندگان که روی زنجیره کار می‌کنند یاد کرده که به ترتیب 223 و 151 پروتکل فعال دارند. در حالی که بلاک‌چین‌های مدولار، مانند Polkadot و Cosmos، شاهد رشد 16 درصدی و 131.7 درصد فعالیت توسعه‌دهندگان شبکه خود بودند.

هر سال توجهات زیادی به NFTها می‌شود و همچنین کشورهای جهان، برنامه‌های جدیدی برای فضای Web3 ارائه می‌کنند. در اواخر سال میلادی گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده از مجموعه کارت‌های NFT خود با قیمت 99 دلار رونمایی کرد که با مجموع ارزش 4.5 میلیون دلار در کمتر از یک روز فروخته شدند.

منبع

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1401/01/10- اخبار پول | ارز | بانک - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا