اخبار ارز دیجیتال

نام دامنه NFTs.com به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد

نام دامنه NFTs.com به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد

نام دامنه NFTs.com به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شده است، قیمتی که این معامله را به یکی از بزرگترین معاملات نام‌ دامنه در تاریخ تبدیل می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، این معامله توسط تیم‌هایی در کارگزاری‌های خرید و فروش نام دامنه، Domainer و GoDaddy.com انجام شد که چهارشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کردند نام دامنه NFTs.com به مبلغ ۱۵ میلیون دلار به یک خریدار ناشناس منتقل شده است. اندازه این معامله آن را پس از معامله Voice.com قرار می‌دهد که توسط یک شرکت کریپتو در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۳۰ میلیون دلار خریداری شد. به دلیل ناشناس بودن خریدار، برنامه او برای این نام دامنه مشخص نیست اما همان‌طور که از نام آن برمی‌آید کاربرد بدیهی آن پلتفرمی برای خرید و فروش توکن‌های بی‌همتا (NFT) است.

این خبر در حالی منتشر می شود که بازار نام‌های دامنه وب ۳ داغ شده است. با این حال گران‌ترین نام‌های دامنه وب ۳ در مقایسه با ارقام سرسام‌آور نام‌های دامنه وب ۲، ارزان به نظر می‌رسند. نام‌های دامنه مرغوب سرویس نام اتریوم (ENS) معمولا ده‌ها هزار دلار به فروش می‌رسند. در ماه جولای، sony.eth به قیمت ۷۲۰۰۰ دلار و 000.eth به قیمت ۳۰۰ اتر (به ارزش ۳۱۵٬۰۰۰ دلار در آن زمان) خریداری شد. بزرگترین فروش دامنه ENS تا کنون مربوط به paradigm.eth بود که در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) به قیمت ۴۲۰ اتر (حدود ۱.۵ میلیون دلار در آن زمان) خریداری شد.

در همین حال، Unstoppable Domains، پلتفرم خرید و فروش نام دامنه وب ۳، در ماه جولای اعلام کرد که در آخرین دور جمع‌آوری سرمایه خود، یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

منبع

مدیرعامل نوبیتکس: محدودیت‌ها سرمایه را از پلتفرم‌های بومی رمزارز فراری می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا