اخبار

میزان وصول حقوق دولتی معادن چقدر شد؟

لطفا برای مشاهده آخرین اخبار بورسی به کانال تلگرام بورس سیگنال مراجعه نمایید.

به گزارش بورس سیگنال، «داریوش اسماعیلی» در زمینه استخراج معادن افزود: پارسال به رقم ۴۱۰ میلیون تن مواد معدنی رسیدیم و اکنون ذخایر ثبت شده معدنی کشور به ۵۰ میلیارد تن رسیده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت توضیح داد: سال گذشته ۲۵ درصد از کل صادرات غیرنفتی کشور به حوزه معدن و صنایع معدنی اختصاص داشت و برای سال ۹۹ برنامه افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصد به ذخایر معدنی کشور دستور کار است.

به گفته اسماعیلی، اکنون ۱۰ هزار و ۴۰۴ معدن در کشور وجود دارد و حدود ۱۴۲ هزار نفر اشتغال مستقیم در معادن وجود دارد.

وی اضافه کرد: فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس در برنامه سال ۱۳۹۸ قرار داشت و امسال نیز تداوم دارد و سال گذشته ۱۴۶ معدن احیا شد و امسال هدف‌گذاری برای فعال‌سازی بیش از یک‌هزار معدن دیگر پیش‌بینی شده است.

اسماعیلی گفت: سال گذشته (۱۳۹۸) امکان واردات ۳۲۱ دستگاه ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی فراهم شد و تولید در بیشتر حوزه‌های صنایع معدنی مثبت بود، به‌گونه‌ای که در حوزه آهن اسفنجی ۲۳ واحد فعال و در حوزه مقاطع فولادی ۱۴۸ واحد تولیدی فعال بودند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت با بیان اینکه در سال گذشته ۲۰۹ فقره پهنه واگذار شد، اضافه کرد: تعداد ۹۱۷ منطقه امیدبخش شناسایی شده که ۴۰۰ منطقه در دست مزایده است یا مزایده آنها برگزار شده و ۵۱۷ فقره دیگر در اختیار مدیران پهنه قرار دارد.

به گفته وی، سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ معدن مورد بازرسی قرار گرفت و به ویژه در حوزه ایمنی معادن ۸۰۰ معدن مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

وی پیرامون برنامه‌های سال ۹۹ هم گفت: امسال ۲۰ تا ۲۵ درصد به ذخایر معدنی کشور، ۳۰ درصد به میزان استخراج و ۲۵ درصد به تولیدات صنایع معدنی اضافه خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

بورس کالا محور شفافیت و رقابت است/ حذف قیمت گذاری دستوری- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

دکمه بازگشت به بالا