اخبار اقتصادی

موجودی 6.8 میلیون تنی کالای اساسی در بنادر- اخبار راه و مسکن – | “”

موجودی 6.8 میلیون تنی کالای اساسی در بنادر- اخبار راه و مسکن – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به توافقات و تفاهمات با سایر کشورهای حاشیه دریای خزر در زمینه‌های صادرات و واردات غلات و مرکبات، اظهار کرد: نگاه کلی وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم ایجاد امنیت غذایی پایدار برای مردم است که یکی از ابعاد آن توجه به تولید داخل است و در زمینه گندم دولت سیزدهم نشان داد که کاملاً به سمت امنیت پایدار غذایی حرکت می کند تا جایی که تمام شاخص های تولیدات کشاورزی از ابتدای دولت تا کنون مثبت بوده است.

سرمایه‌گذار معروف: ارزهای دیجیتال آینده خوبی دارند! - ارز دیجیتال نیوز

وی با بیان اینکه با نگاه به تولید داخل در مسیر امنیت پایدار غذایی در حال حرکت هستیم، افزود: در اقلامی که در داخل تولید نمی شود نیز توانستیم نیازهای کشور را با واردات به موقع تأمین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون میزان ذخایر راهبردی و کالاهای اساسی در دولت سیزدهم در تاریخ کشور بی سابقه است، تصریح کرد: پس از جنگ اوکراین کشورهای اروپایی دچار مشکلات بسیاری در تأمین کالاهای اساسی خود شدند. این درحالی‌ است که جمهوری اسلامی ایران با وجود اجرای طرح اصلاح یارانه ها هیچ مشکلی در فراوانی کالا در کشور نداشت.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اخیراً در همین رابطه گفته بود: از ابتدای امسال تاکنون 107 میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

علی‌اکبر صفایی ادامه داد: موجودی کالای اساسی در بنادر، اسکله‌ها و لنگرگاه 6 میلیون و 800 هزار تن است که اطمینان زیادی برای کشور است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا امروز 53 هزار کشتی به بنادر کشور تردد داشته‌اند که با ایمنی کامل وارد و خارج شده‌اند.

به گزارش تسنیم، واقعیت آن است که این میزان موجود کالای اساسی در کشور بی‌سابقه است. پیش از این، بیشترین موجودی کالای اساسی در بنادر کشور مربوط به مردادماه سال گذشته با 6.5 میلیون تن بود.

انتهای پیام/

منبع

اعلام اسامی ۲۰ قربانی حادثه سیل استان فارس | خبر اقتصادی امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − ده =

دکمه بازگشت به بالا