اخبار بورسی

مصوبات جدید سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاریها- اخبار بازار سهام | بورس – | “”

مصوبات جدید سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاریها- اخبار بازار سهام | بورس – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب تمدید یکساله تطبیق کارگزاری با استانداردهای صدور مجوز تاسیس و فعالیت، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت و اعطای مجوز 5 ساله خبر داد و این مصوبات به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

بر اساس این گزارش، به کارگزاری‌هایی که پیش از 10 خرداد 1400، مجوز تاسیس و فعالیت را از سازمان اخذ کرده بودند به منظور تطبیق وضعیت‌ با استانداردهای موضوع این دستورالعمل، یک سال از ابلاغ این مصوبه فرصت داده شد. تأمین حداقل سرمایه ثبت و پرداخت شده 100 میلیارد تومانی، تأمین دفتر اداری در مالکیت با کاربری اداری ـ تجاری حداقل به متراژ 500 متر مربع و تأمین OMS اختصاصی، سه استاندارد این دستورالعمل بود. کارگزاری‌ ها تا 19 خرداد سال آینده فرصت دارند تا شرایط را با استانداردهای موضوع دستورالعمل تطبیق دهند.

همچنین اعتبار مجوزهای فعالیتی که پیشتر بصورت یک ساله برای شرکت‌های کارگزاری صادر شده بود تا 19 خرداد 1402 تمدید شد. کارگزاری‌هایی که پیشتر مجوز فعالیت یک ساله را دریافت کردند و تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است، نیازی نیست برای تمدید به سازمان بورس مراجعه کنند و تاریخ انقضای مجوز آنها تا 19 خرداد 1402 تمدید شد.

موضوع سوم، اعطای مجوز 5 ساله فعالیت در صورت احراز استانداردهای سه‌گانه است. شرکت‌های کارگزاری اگر مجوز فعالیت‌ها را با شرایط سه‌گانه در دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری، دریافت یا تمدید کنند به جای مجوز یک ساله به آنها مجوز فعالیت 5 ساله داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 1400/03/26- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا