اخبار اقتصادی

مصرف 100میلیون لیتر بنزین در روز 24 دی با وجود سرمای هوا- اخبار نفت و انرژی – | “”

مصرف 100میلیون لیتر بنزین در روز 24 دی با وجود سرمای هوا- اخبار نفت و انرژی – | بورس سیگنال “”

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: با توجه به پایداری سرما و افت شبکه گاز کشور، و لزوم گازرسانی به نیروگاه‌های مناطق شمال کشور، تمهیدهای تازه از طریق شرکت‌های ملی پخش فرآورده‌های نفتی و گاز ایران اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه احتمال چالش در گازرسانی دور از انتظار نبود، تأکید کرد: تلاش‌های ویژه‌ای شد تا با توجه به افت فشار گاز در شبکه، کمبودی به‌لحاظ تأمین سوخت وجود نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در شرکت ملی پخش از پیش تمهیدهایی برای ذخیره‌سازی نفت سفید و گاز مایع در همه مناطق به‌ویژه مناطق شمالی کشور انجام شده بود که در فصول سرد سال کمبودی دراین‌باره وجود نداشته باشد.

نژادعلی تأکید کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده با مالکان، مقدار مناسبی نفت سفید در فروشندگی‌های روستایی و شهری ذخیره‌سازی شده است تا هموطنان در نقاط سردسیر بتوانند سوخت جایگزین مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به در اختیار قرار دادن نفت سفید با افت شدید فشار گاز و احتمال قطعی گاز در سرمای شدید از طریق نواحی و مناطق این شرکت گفت: کپسول گاز مایع مورد نیاز مناطق سردسیر نیز به‌طور کامل با همکاری شرکت‌های موزع گاز مایع تأمین شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ضمن تأکید بر تأمین کامل سوخت جایگزین مناطق روستایی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی گفت: هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و سوخت موردنیاز مردم در این مناطق که با افت فشار روبه‌رو هستند، به‌طور کامل تأمین خواهد شد و تلاش می‌کنیم بحث انتقال فرآورده‌های نفتی به هم‌وطنان در مناطق روستایی به‌نحو احسن انجام شود.

نژادعلی افزود: سوخت موردنیاز همه بخش‌های مهم و راهبردی در کشور از پیش ذخیره‌سازی شده است و امیدواریم هم‌وطنان نیز در این زمینه، همچون گذشته نهایت همکاری را با مجموعه تأمین و توزیع سوخت کشور داشته باشند.

وی با توجه به قطعی گاز در برخی از جایگاه‌های استان‌های شمالی و غربی و استان تهران به‌منظور تقویت فشار گاز خانگی گفت: با تمهیدهایی که در حوزه ذخیره‌سازی بنزین انجام شده است، هیچ کمبودی در زمینه تأمین سوخت بخش حمل‌ونقل وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از مصرف حدود 100 میلیون لیتر بنزین در روز (شنبه، 24 دی‌ماه) در کشور خبر داد و گفت: با توجه به فصل سرما، انتظار ما این است که مصرف کاهش یابد، اما امسال، با وجود کاهش دما، روند مصرف بنزین افزایشی است.

نژادعلی اظهار کرد: در شرایط کنونی تقاضای ما این است که در مصرف انرژی از جمله گاز و سوخت‌های مایع نهایت صرفه‌جویی از سوی مردم انجام شود تا هموطنان ما در انتهای خطوط گازرسانی با کمبود یا قطعی گاز روبه‌رو نشوند.

انتهای پیام/+

منبع

ورود آب به سدها کاهش یافته و خشکسالی در ایران تشدید شده است.
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا