اخبار ارز دیجیتال

مراکز استخراج رمزارز و چند صرافی در ونزوئلا تعطیل شد؛ علت چه بود؟

مراکز استخراج رمزارز و چند صرافی در ونزوئلا تعطیل شد؛ علت چه بود؟

وزارت انرژی ونزوئلا به عنوان بخشی از برنامه سازمان‌دهی مجدد سازمان ملی رمزارزها و به دلیل فساد صورت گرفته در صنعت نفت این کشور، تامین انرژی مراکز استخراج ارز دیجیتال را متوقف کرد.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از گزارشات رسانه‌های محلی و توییت‌های انجمن ملی رمزارزها در ونزوئلا، در روزهای گذشته مراکز استخراج در ایالت‌های لارا، کارابوبو، بولیوار تعطیل شده‌اند. مشخص نیست هنوز چه تعداد شرکت و مرکز استخراج تحت تاثیر این تصمیم قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، مقامات ونزوئلا دستور دادند برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال در این کشور تعطیل شود.

اعتقاد بر این است که توقف فعالیت مراکز استخراج بخشی از تحقیقات مربوط به فساد شرکت نفت PDVSA ونزوئلا و بخش ارزهای دیجیتال این کشور است.

تارک ویلیام ساب (Tarek William Saab)، دادستان کل ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد ظاهرا این فساد گسترده در شرکت نفت و با کمک بخش ملی ارز دیجیتال این کشور صورت گرفته است. وی در توییتی در این رابطه نوشت:

این شبکه از مجموعه‌ای از شرکت‌های تجاری برای مشروعیت بخشیدن به سرمایه به دست آمده از فروش از طریق دارایی‌های دیجیتال و املاک و مستغلات استفاده کرده است.

به گفته دادستان کل ونزوئلا، حداقل ۱۰ نفر از جمله ژوزلیت رامیرز کاماچو (Joselit Ramirez Camacho) در ارتباط این فساد دستگیر شده‌اند. کاماچو از زمان راه‌اندازی اداره ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸، مسئولیت نظارت بر قوانین مالیاتی رمزارزها در ونزوئلا را برعهده داشته است و  در جریان تحقیقات در تاریخ ۱۷ مارس (۲۶ اسفند) دستگیر شده است.

کاماچو از ژوئن سال ۲۰۲۰ در فهرست افراد تحت تعقیب آمریکا قرار دارد. در آن زمان، بازرسان وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کردند در ازای هرگونه اطلاعاتی که به دستگیری کاماچو منجر شود، تا ۵ میلیون دلار جایزه خواهد داد. به گفته مقامات آمریکایی، کاماچو روابط عمیق سیاسی، اجتماعی و اقتصادی با رهبران گروه‌های مرتبط با مواد مخدر داشته است.

نیکلاس مادورو (Nicolás Maduro)، رییس جمهور ونزوئلا در تاریخ ۱۷ مارس در فرمانی سازماندهی مجدد سازمان ملی نظارت بر دارایی‌های دیجیتال را اعلام کرد. دولت مادورو خاطرنشان کرد هدف از این تصمیم، حفاظت از شهروندان این کشور در برابر اثرات منفی تحریم‌های اقتصادی و دیگر دلایل است.

منبع

شرکت استرانگ دیجیتال ماینینگ ماینر بیت کوین خریداری می کند - ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا