اخبار ارز دیجیتال

مراقب تهدیدات فیزیکی برای سرقت ارزهای دیجیتال باشید!

مراقب تهدیدات فیزیکی برای سرقت ارزهای دیجیتال باشید!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

علی‌رغم گذشت چندین سال از معرفی ارزهای دیجیتال، هنوز بیت کوین و فضای کریپتو برای رشد باید بر مسائل امنیتی تمرکز بیشتری داشته باشند. به گزارش‌ فوربس، با اینکه حملات فیزیکی برای سرقت ارزهای دیجیتال بسیار نادر است، اما این نوع تهدیدات در سال گذشته، چهارمین عامل بزرگ برای از دست دادن ارزهای دیجیتال، دزدیدن تلفن همراه و دسترسی به کیف پول‌های قربانیان بوده است.

۱۰۰ تتر (دلار) مهمان ما باشید
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس، ۱۰۰ تتر اول را پرداخت نکنید!
ثبت نام


به گزارش سایت بی‌این‌کریپتو، جیمسون لوپ، مهندس نرم‌افزار و حامی بیت‌کوین از سرقت های فیزیکی ارزهای دیجیتال  در ماه های مختلف سال فهرستی را جمع آوری کرده که به شرح زیر است:

ژانویه: سرقت یک خودپرداز بیت کوین از پمپ بنزین.

در ممفیس، پلیس گروهی از مردم را در حال سرقت یک دستگاه خودپرداز بیت کوین از یک پمپ بنزین دستگیر کرد که سعی داشتند با کامیون شیشه‌های ایستگاه را بشکنند تا دستگاه خودپرداز را خارج کنند.

فوریه: یک حادثه آدم‌ربایی برای سرقت بیت کوین.

پلیس هند هشت نفر از جمله یک افسر پلیس را به اتهام ربودن یک قربانی و تلاش برای اخاذی به مبلغ 300 کرور روپیه (36.6 میلیون دلار) بیت کوین دستگیر کرد.

مارس: خانه یک معامله‌گر بیت کوین مورد حمله قرار گرفت.

در ماه مارس، پلیس دوبی چهار مرد را به دلیل سرقت بیت کوین از یک معامله‌گر دستگیر کرد و متهم به پرداخت 1.7 میلیون درهم (بیش از 462000 دلار در زمان نگارش این خبر) جریمه شد.

آوریل: سرقت از یک خانه برای دزدی کلیدهای رمزارزی.

در کانادا سارقان مسلح به خانه‌ای نفوذ کردند. این افراد جدای از بردن سایر وسایل مالی، کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال قربانی را هم پیدا کرده و به سرقت بردند.

می: سرقت دستگاه استخراج بیت کوین.

در مالزی، دوازده فرد به اتهام سرقت ریگ‌های استخراج بیت کوین بازداشت شدند. مالک ادعا کرد که ساختمان وی در دو نوبت مورد سرقت قرار گرفته و 180 دستگاه استخراج بیت کوین دزدیده شده است.

جولای: معامله جعلی بیت کوین.

دو نفر به دلیل سرقت از یک معامله‌گر و دوستش، پس از فریب دادن آنها با یک معامله ساختگی بیت کوین، مجرم شناخته شدند. بر اساس گزارش‌ها، دو نفر که به قربانی حمله کردند، کیف حاوی 183000 درهم (حدود 49800 دلار)، سه گوشی، اوراق اداری و چک بانکی او را برداشتند.

سپتامبر: سرقت با اسلحه.

در ماه سپتامبر، پلیس بریتانیا سه نفر را به دلیل تلاش برای سرقت دارایی‌های رمزارزی یک مرد بازداشت کرد. بر اساس گزارش‌ها، هر سه متهم به حمل سلاح «به قصد ضرر زدن به دیگری برای درخواست غیرقانونی ارز دیجیتال از یک شخص» بودند.

دسامبر: از یک معامله‌گر خواسته شد تا ذخایر رمزارزی خود را تسلیم کند.

یک معامله‌گر روسی به پلیس اطلاع داد که افراد نقابدار پس از ربودن او از ماشینش، او را مجبور به افشای رمز کیف پول دیجیتال خود کرده‌اند. این کیف پول حاوی 250 بیت کوین (حدود 17 میلیون دلار) بود.

منبع

هکر مقادیر قابل توجهی از ان اف تی را دزدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا