اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد

مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد

فاجعه فروپاشی اکوسیستم ترا به عنوان کاتالیزوری برای بازار نزولی سال ۲۰۲۲ عمل کرد و علاوه بر آسیب به احساسات و اطمینان سرمایه‌گذاران، به ضرر چند میلیارد دلاری منجر شد و فشار نظارتی قانون‌گذاران بر بازار رمزارزها را تشدید کرد. در ادامه بحران دنیای رمزارزها در سال ۲۰۲۳، روز گذشته پگ دلاری استیبل کوین USDC از دست رفت. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس معتقد است بانک‌ها مقصر بحران در بین استیبل کوین‌ها هستند.

به گزارش کوین تلگراف، مدیرعامل صرافی بایننس ساعاتی پیش در توییتر به دی‌پگ شدن استیبل کوین USDC واکنش نشان داد و از بانک‌های سنتی به عنوان خطری برای استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات یاد کرد.

همانطور که گزارش دادیم، روز گذشته شرکت سیرکل اعلام کرد بانک ورشکسته سیلیکون ولی درخواست برداشت ۳.۳ میلیارد دلاری آنها را پردازش نکرده است. این خبر به افزایش فشار فروش استیبل کوین USDC منجر شد و در نهایت این استیبل کوین، پگ دلاری خود را از دست داد. ژائو با توجه به دخالت مستقیم بانک سیلیکون ولی در دی‌پگ شدن استیبل کوین USDC، معتقد است بانک‌ها باعث افزایش ریسک مربوط به استیبل کوین‌ها می‌شوند.

در واکنش به اظهارات ژائو در توییتر، یکی از کاربران ایده راه‌اندازی یک استیبل کوین با پشتوانه ارز دیجیتال را مطرح کرد. ژائو با اشاره به استیبل کوین الگوریتمی ترا نوشت:

دو کوان در واقع ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد.

علاوه بر این، ژائو معتقد است ارزهای فیات بدون رمزارزها ریسک بالایی دارند.

منبع

بابل فایننس برداشت‌‌ها را به حالت تعلیق درآورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 6 =

دکمه بازگشت به بالا