اخبار ارز دیجیتال

مدیرعامل سابق صرافی FTX برای اتهامات پولشویی و کلاهبرداری مجرم شناخته نشد

مدیرعامل سابق صرافی FTX برای اتهامات پولشویی و کلاهبرداری مجرم شناخته نشد

«سم بنکمن-فرید»، مدیرعامل سابق صرافی رمزارز FTX نسبت به هشت اتهام مرتبط با این صرافی ورشکسته که او را به کلاهبرداری و پولشویی متهم می‌کنند، بی‌گناه اعلام شد.

به گزارش نیویورک تایمز، بنکمن-فرید روز سه‌شنبه، پس از گذشت نزدیک به دو هفته از پرداخت وثیقه 250 میلیون دلاری، در دادگاه منهتن حاضر شد و اعلام کرد که از اتهاماتی که دادستان‌های ایالات متحده علیه او مطرح کرده‌اند، بی‌گناه است. در این گزارش همچنین قید شده که بنکمن-فرید در این جلسه هیچ صحبتی نکرده و یکی از وکلای او ادعای بی‌گناهی‌اش را مطرح کرده است.

دادگاه مدیرعامل سابق صرافی FTX قرار است در تاریخ 2 اکتبر (10 مهر 1402) آغاز شود. همچنین دادستان‌های ایالات متحده اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود تمام شواهد مربوط به این پرونده طی چهار هفته آینده ارائه شود.

سم-بنکمن فرید

اتهامات مدیرعامل سابق صرافی FTX

بنکمن-فرید یا SBF علاوه بر شکایت مدنی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار، با یک اتهام جنایی از سوی وزارت دادگستری نیز مواجه است. دادستان‌ها، او را به رهبری یک طرح چندساله برای کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و مشتریان FTX متهم کرده‌اند. SBF در مجموع با هشت اتهام جنایی از جمله چندین فقره کلاهبرداری روبه‌رو شده است.

هرچند او در این دادگاه بی‌گناه اعلام شده، اما اتهامات علیه SBG کاملاً جدی هستند. برای مثال، اخیراً «الیزابت هلمز»، مدیرعامل سابق استارتاپ ترانوس به‌دلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و بیماران به 11 سال زندان محکوم شده بود. دادستان‌ها بنکمن-فرید را متهم کرده‌اند که تقریباً 2 میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده است؛ یعنی تقریباً دو‌برابر پول درگیر در پرونده ترانوس.

با‌این‌وجود، بنکمن-فرید قبلاً گفته بود که او «هیچ‌وقت برای کلاهبرداری تلاش نکرده است» و معتقد است که از نظر کیفری، مسئول سقوط صرافی FTX نیست.

SBF ماه گذشته در باهاما دستگیر شد، اما با وثیقه 250 میلیون دلاری آزاد است و همراه با والدین خود زندگی می‌کند. هنگام بازگشت او به ایالات متحده، مقامات فاش کردند که دو تن از دوستان و همکاران نزدیک او، «کارولین الیسون» و «زیکسیاو وانگ» که از مدیران امپراتوری بنکمن-فرید بوده‌اند، به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

منبع

ماینرها طی یک سال گذشته ۵۷هزار بیت کوین به صرافی‌ها واریز کرد‌ه‌اند؛ فشار فروش کاهش یافته است؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا