اخبار ارز دیجیتال

محدودیت جدید صرافی OKX برای کاربران ایرانی – “”

محدودیت جدید صرافی OKX برای کاربران ایرانی – بورس سیگنال “”

محدودیت جدید صرافی OKX برای کاربران ایرانی

در ساعات اخیر، بنابر ادعای بعضی از کاربران ایرانی صرافی ارز دیجیتال «OKX»، آنها زمان برداشت از حساب خود با پیام جدیدی روبرو می شوند. مضمون این پیام این است که کاربران ایرانی باید احراز هویت سطح یک (Level 1)  در این صرافی انجام دهند. پیش از این هیچ اطلاعی در مورد این مسئله به آنها داده نشده بود. در ادامه در مورد جدیدترین محدودیت کاربران ایرانی در ارز دیجیتال توضیح می دهیم.

الزامی شدن احراز هویت سطح ۱

طبق گزارشات بورس سیگنال “”، صرافی OKX در ارتباط با احراز هویت سطح ۱ یک پست منتشر کرده است. آخرین به روز رسانی این پست در تاریخ ۱۹ دسامبر انجام شد. در این پست از معامله گران درخواست شد که زمان انجام فعالیت های خاصی عملیات احراز هویت را انجام دهند.

با این حال کاربران ایرانی این صرافی نگران این هستند که به هنگام برداشت دارایی های خود دچار مشکل شوند. برخی از کاربران گزارش دادند که بعد از روبرو شدن با درخواست احراز هویت سطح ۱ اطلاعات نادرست وارد کردند. صرافی OKX هم بدون تقاضای مدارک دیگر، سطح یک را برای حساب آن ایجاد کرده است. بعد از انجام این اقدامات کاربران به سادگی توانستند دارایی های خود را برداشت کنند.

نیازی به ارسال مدارک شناسایی نیست

در نتیجه به منظور احراز هویت سطح ۱ احتیاجی نیست که تصویر مدارک شناسایی خود را ارسال کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید اطلاعات هویتی مثل نام و نام خانوادگی، ملیت و شماره ملی است. براساس گزارشات، صرافی مذکور در احراز هویت سطح ۱ اعتبار سنجی نمی کند. بنابراین هر اطلاعی که کاربر وارد کند، مورد قبول قرار می گیرد.

بعضی از کاربران قدیمی تر این صرافی هم گزارش دادند که احراز هویت سطح ۱ از سال‌ های پیش الزامی بوده است. به هر حال کاربران ایرانی همواره در صرافی های خارجی با ریسک هایی مواجه هستند. این امکان وجود دارد که به دلایل ادامه محدودیت های صرافی ها، در آینده کاربران مجبور شوند، مانند بایننس، مدارک شناسایی خود را نیز به صرافی OKX ارائه کنند.

منبع

دولت بریتانیا: مقررات سفت‌وسختی برای بازار رمزارزها وضع می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا