اخبار

مجوز سفر صادر نمی‌شود؟ / سفر به شهرهای قرمز با هزینه دو برابری!

، اگرچه محدودیت‌های کرونایی ادامه دارد اما هنوز برخی به ضرورت آن پی نبرده‌اند و راهی برای دور زدن آن پیدا می‌کنند. یکی از این محدودیت‌ها هم سفر به شهرهای مسافرپذیری است که سفر به آنها ممنوع است. اما کافی است تعطیلاتی پیش بیاید و سری به جاده‌ها بزنید تا با انبوه خودروهای شخصی و غیرشخصی مواجه شوید.

مجوز تردد صادر نمی‌شود

ایمان قربانی، مشاور فرماندار تهران و رئیس روابط عمومی فرمانداری تهران به می‌گوید: «به توصیه ستاد مقابله با کرونا از اوایل بهمن ماه دیگر هیچگونه مجوز ترددی از سوی فرمانداری صادر نشده است. تا پیش از این هم برای سفرهای ضروری و دو روزه مجوز صادر می‌شد.»

او با تاکید بر اینکه مردم تا جایی که ممکن است سفرهای خود را لغو کنند، ادامه می‌دهد: «اگر هم خیلی ضروری است می‌توانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند که به مجوز هم نیازی ندارد.»

قربانی می‌گوید: «سایت مجوز تردد هم بسته است و امکان درخواست مجوز نیست. تردد خودروها در چنین شرایطی شامل جریمه می‌شود.»

گفته‌های مشاور فرماندار تهران در حالی است که شلوغی‌های جاده‌ها از خودروهای شخصی به گونه‌ای است که انگار نه از ممنوعیت خبری است نه از جریمه. این شلوغی‌ها به اندازه‌ای است که گاهی ترافیک سنگین ایجاد می‌کند و جاده‌ها ساعت‌ها قفل می‌شود.

سفر به شهرهای منع تردد با هزینه دو برابر!

سفر بدون مجوز با وسایل نقلیه در حالی است که پرواز به سمت شهرهای تردد ممنوع از جمله استان‌های شمالی یا کم است یا بدون پرواز. در همین حال برخی از مسافران می‌گویند تاکسی‌داران به قیمت دو برابر یا دربست آنها را جابه جا می‌کنند.

یکی از مسافران شهرهای شمالی به می‌گوید: «در روزهای تعطیل از طریق تاکسی به رامسر رفتم اما راننده تاکسی گفت روز تعطیل است و باید ۲۰ درصد بیشتر پرداخت کنی و پول عوارضی را هم خودت بدهی.»

یکی دیگر از مسافران می‌گوید: «اگرچه قبل از حرکت با تعاونی هماهنگی کردم اما کمی قبل از حرکت گفتند ماشین نداریم. راننده از مشتری دیگری پول بیشتری گرفته و سفر را کنسل کرده است.»

کم بودن پروازها و الزامی نبودن تست کرونا برای سفر با تاکسی باعث شده مسافران بیشتری از تاکسی‌ استفاده کنند. این در حالی است که تعطیلات نوروز هم در پیش است و احتمالا مسافران بیشتری از تاکسی‌ها استفاده کنند. موضوعی که نگرانی برای شیوع کرونا را نیز بیشتر می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور در این مورد به می‌گوید: «استفاده از اتوبوس و تاکسی در دوران کرونا بیش از پیش شده است. هیچ تعاونی یا تاکسی‌داری حق ندارد سفرها را لغو کند یا پول بیشتری بگیرد. نرخ سفرها هم مشخص و مصوب است و نباید بیشتر از آن بگیرند.»

او می‌گوید: «اگر کسی چنین کاری کند بی‌اخلاقی کرده و مسافران هم می‌توانند آن را از طریق اتحادیه تاکسی‌دارها پیگیری کنند.» این در حالی است که مسافران می‌گویند سفر با تاکسی نه بلیت دارد و نه هر گونه برگه‌ای که بتوان از آن به عنوان مدرک استفاده کرد که بعدها در پروسه شکایت بتوان از آن استفاده کرد. برای همین است که رانندگان تاکسی دو برابر کرایه معمول را دریافت می‌کنند.

دام زنده در بورس کالا عرضه می‌شود- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا